počítačové viry

12 typů nebezpečných počítačových virů 2018|můžete vyrobit!

Soubor typů virů, které jsou škodlivé pro váš počítač, a účinných způsobů, jak se s nimi vypořádat. Existuje antivirová aplikace, kterou si také můžete zdarma stáhnout!

Váš počítač je často zasažen virus?

Viry se běžně vyskytují v počítači, zejména v počítači s operačním systémem Windows. Tento virus se může šířit přes internet nebo soubory přenesené z jiných zařízení.

V podstatě počítačový virus je škodlivý program, který může poškodit systém nebo data ve vašem počítači a může se rozšířit do dalších počítačů.

Samotné viry se liší s různými účinky. ApkVenue vám tentokrát poskytne informace o tom, jaké typy počítačových virů jsou běžné a nebezpečné.

Typy nebezpečných počítačových virů a jak je překonat

Viry jsou nebezpečné, pokud jsou ponechány ve vašem počítači, kromě toho, že mohou náhodně mazat data, ale mohou také poškodit operační systém vašeho počítače.

Jedním ze spolehlivých způsobů, jak se s virem vypořádat, je anti Virus. Aplikace, která dokáže detekovat viry a odstranit je z počítače.

Zde je více informací o typech počítačových virů a jak se s nimi vypořádat:

1. Trojské koně

Zdroj fotografií: Foto: Gatewall

Prvním typem počítačového viru je trojské koně.

Tento virus je typ počítačového viru, který má schopnost kontrolovat nebo dokonce krást data v počítačovém zařízení.

Viry typu Trojan většinou pocházejí z internetu resp e-mailem přijato uživatel. Obvykle k překonání tohoto typu viru můžete použít softwareTrojan Remover.

2. Červ

Zdroj fotografií: Foto: sensorstechForum.com

Typ viru červy je typ počítačového viru, který je schopen vytvářet zbytečné náhodné soubory a může zaplnit pevný disk vašeho počítače.

Kromě toho jsou Červi docela nebezpeční, protože jsou schopni růst a množit se.

Způsob, jak to překonat, je velmi snadný, a to tím, že to uděláte snímání pomocí Avast Antivirus.

Avast Software Antivirus & Security Apps STÁHNOUT

3. Virus rezidentní v paměti

Zdroj fotografií: Foto: Pinterest

Virus rezidentní v paměti je typ počítačového viru, který může infikovat RAM v počítači. Účinkem tohoto typu viru je, že výkon počítače je pomalejší a méně než optimální.

Oprava spočívá v použití antiviru jako Avast, Avira a podobně.

Avira GmbH Antivirové a bezpečnostní aplikace KE STAŽENÍ

4. Vícedílný virus

Zdroj foto: Foto: Repairshala

Multipartitní virus se obvykle skládá z několika souborů, které mohou infikovat operační systém vašeho počítače mnoha efekty, jako je automatické formátování HDD, aby se některé aplikace nemohly otevřít.

Způsob, jak to vyřešit, je udělat Defragmentujte pevný disk pravidelně a rutinně skenovat pomocí antiviru.

5. FAT Virus

Zdroj fotografií: Foto: Xp Tricks

Typ viru Tabulka přidělení souborů jedná se o počítačový virus, který může poškodit soubory v určitých adresářích.

Soubory infikované tímto typem viru budou obvykle skryté, takže jako by soubor zmizel.

Takže pokud jsou ve vašem počítači nějaké soubory záhadně zmizel, může být příčinou FAT virus. Způsob, jak to opravit, je stejný jako u jiných virů, konkrétně pomocí antiviru.

Další...

6. Adresář Virus

Zdroj fotografií: Foto: FlipKarma

Adresář Virus je typ viru, který infikuje soubory příponu .exe. Možná jste na svém počítači spustili soubor .exe, ale nelze jej spustit jako obvykle.

Pokud není rychle zpracován, může tento typ viru poškodit všechny exe soubory ve vašem počítači. Někdy antivirus nedostatek vypořádat se s tímto typem viru.

Nejhorší případ je, že to vyžaduje naformátování HDD a přeinstalaci OS.

7. Makrovirus

Zdroj fotografií: Foto: Atp Primaria

Makroviry může infikovat soubory maker, např .docm, .xls, .pps, a jeho druhu. Tento typ viru často pochází z e-mailu, který obdržíte.

Snažte se vyhýbat příchozím cizím zprávám a pravidelně skenujte počítač antivirem.

8. Boot Sector Virus

Zdroj fotografií: Foto: Computer Security Info

Virus spouštěcího sektoru je typ viru v počítači, který je schopen infikovat nejmenší část počítačového zařízení disk se spouštěcím sektorem.

Když počítačový systém funguje, je tento typ viru schopen se přesunout kamkoli a infikovat existující soubory. Způsob, jak se s tímto virem vypořádat, je dělat nastavení pevného disku jste v Write Protect.

9. Přepsat virus

Zdroj fotografií: Foto: Me Phim Online

Přepsat virus schopen odstranit soubory nebo data, která byla infikována, aniž by se snížila kapacita pevného disku počítače.

Infikovaný soubor se tedy v podstatě ztratí, ale kapacita pevného disku zůstane normální, jako by byl soubor stále v adresáři.

Samozřejmě díky tomu nebudete podezřelí, pokud jsou na vašem počítači smazané soubory. Způsob, jak se vypořádat s tímto typem viru, je odstranit infikovaný soubor, aby se nerozšířil do dalších souborů.

10. Virus přímé akce

Zdroj fotografií: Foto: slideshare.net

Virus přímé akce je počítačový virus, který je schopen infikovat typ souboru Autoxec Bat umístěný v adresáři pevného disku. Tento typ počítačového viru je obvykle aktivní, když operační systém poprvé provede nějakou operaci bota.

Kromě toho je tento virus také schopen infikovat externí zařízení, jako jsou pevné disky a flash disky, což může způsobit šíření tohoto viru z jednoho počítače na druhý.

Způsob, jak to překonat, je velmi snadný, a to tím, že to uděláte snímání pravidelně používat antivirus.

11. Polymorfní virus

Polymorfní virus je název počítačového viru, který infikuje polymorfní šifrování dat. Tento typ viru bude mít negativní dopad na data a jejich funkce.

Tento virus může růst a vytvořit si vlastní šifrování, které se může změnit tak, že je pro Antivirus obtížné jej detekovat.

Pokud jste byli tímto druhem viru napadeni důkladně, jediné, co můžete udělat, je požádat o pomoc programátory.

12. Doprovodný virus

No, pokud je tento typ počítačového viru zcela odlišný od ostatních virů. Doprovodný virus zduplikuje data a vytvoří data ve formátu .com.

Samozřejmě tím bude spotřebována vaše skladovací kapacita. Tento virus můžete překonat pomocí antiviru.

Vytvořte si svůj vlastní virus

Viry nejsou všechny složité a obtížně vyrobitelné, můžete žertovat své přátele pomocí programu Poznámkový blok s některými kódovacími příkazy.

Existují různé druhy virů/hackingů, které můžete vytvořit, včetně vytváření vypnutí virů, trvalého vypnutí internetu, Virus Caps Lock a mnoha dalších.

Kompletní metodu můžete vidět v článku Jaka níže:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Nejlepší antivirové aplikace

Před vámi infikovaných viry výše, bylo by hezké, pokud chcete použít anti Virus nejprve se tomu vyhnout. Antivirus je užitečný pro detekci a odstranění virových souborů, které napadají váš počítač.

V zásadě jsou všechny formy antiviru stejné ve funkci a výkonu. Rozdíl je však pouze v zavedení antiviru proti samotnému viru. Příklady počítačových virů, které NOD32 vymýtí, jsou trojské koně, červi, FAT a další.

Antivirus, který je průběžně aktualizován podle nejnovějšího vývoje počítačových virů, lze označit za dobrý antivirus. V současné době používá ApkVenue Antivirus NOD32 pro hlavní PC.

ESET Antivirus & Security Apps KE STAŽENÍ

Věci, které je třeba vzít v úvahu pro zabezpečení vašeho počítače pomocí NOD32:

  1. Skenovat počítač
  2. Odstraňte soubory na Karanténa (soubory uvězněné za poškození zařízení)
  3. Prohledejte jakýkoli flash disk nebo externí HDD nainstalovaný na vašem počítači.

Pravidelným prováděním výše uvedeného bude váš počítač chráněn před škodlivými viry. No, pokud chcete další Antivirus, můžete se podívat v předchozím článku Jaka o Nejlepším PC antiviru.

Toto je 10 nebezpečných počítačových virů, které běžně najdete na svém PC, a jak se s nimi vypořádat. Péče o PC není jen zvenčí, ale musíte se o něj starat i zevnitř.

Pamatujte, že všechna zařízení, která mají operační systém, mají možnost být infikována škodlivým virem, jako je váš smartphone.

Který virus útočí na vaše PC zařízení? napište do kolonky komentářů, abychom o tom mohli diskutovat. Nezapomeňte lajkovat a sdílet.

Uvidíme se v dalším článku!

Přečtěte si také články o Počítačový virus nebo jiné zajímavé články z Daniel Cahyadi.