Tipy na gadgety

nejen levné, to jsou tipy pro výběr dobrého a kvalitního headsetu

Jste zmateni tím, jaký druh odolných nových sluchátek si koupit? Zde jsou tipy pro výběr dobrého a kvalitního headsetu.

Jste zmateni tím, jaký druh odolných nových sluchátek si koupit? Opravdu to sedí, Jaka si chce prostudovat tipy na výběr dobrého a kvalitního headsetu.

Kromě nízkých cen a cool designů musíte věnovat pozornost také specifikacím. Nejdůležitější je však faktor pohodlí. Začněme tím, že si nejprve ujasníme pojmy.

 • Při používání sluchátek se neotáčejte doleva a doprava! To je důvod
 • Snadné a efektivní způsoby, jak se vyhnout zamotaným kabelům sluchátek
 • 10 nejlepších bezdrátových sluchátek pro chytré telefony (aktualizace 2018)

Tipy pro výběr dobré a kvalitní náhlavní soupravy

1. Rozdíl mezi sluchátky, sluchátky a sluchátky

Headset je zvukové zařízení, které se skládá ze sluchátek nebo náhlavních sluchátek a mikrofonu, které jsou začleněny do jedné jednotky.

Pokud jsou sluchátka v podstatě téměř stejná jako náhlavní soupravy, rozdíl je v tom, že sluchátka nejsou vybavena mikrofonem. Sluchátka jsou sice vlastně skoro stejná jako náhlavní soupravy a sluchátka, ale jak je používat tak, že je zapojíte do zvukovodu. Průhledná že jo?

2. Typy sluchátek

Pokračujte k typům sluchátek, existují dvě formy sluchátek. První sluchátka In-Ear Monitor (IEM), obvykle tento typ používá gumu a jde do zvukovodu.

Výhodou tohoto In-ear sluchátka je, že při používání nebolí. Bohužel ne všechna sluchátka tohoto typu mají pohodlný nástavec, který sedí v uchu.

U dvou náušníků je většinou použit tvrdý kulatý plast, protože drží pouze na uchu a nesedí. Výsledkem je, že stále existuje několik mezer, které umožňují vstup zvukům zvenčí a jejich použití je trochu bolestivé.

Takže tipy pro výběr dobrých sluchátek od Jaka, pokud si chcete vybrat tato sluchátka, měli byste hledat taková, která mají velikost, která se vejde do vašich uší. Nebuďte příliš velcí a nebuďte příliš malí.

3. Sluchátka do uší

Sluchátka do uší používají čelenku, aby se přilepila k ušnímu lalůčku, cítila se pohodlněji a nezahřívala se. Existují také dva typy těchto sluchátek, některá jsou lehká a některá těžká se špunty do uší nazývanými Over-the-ear sluchátka.

V tomto případě musíte být opatrní při výběru velikosti sluchátka, ujistěte se, že ušní část sluchátek zakrývá alespoň 95 procent vašeho ucha. Dá se tedy pohodlně používat po dlouhou dobu.

Pokud nakupujete online a nemůžete před nákupem vyzkoušet, je nejlepší podívat se po sluchátkách s nastavitelným hlavovým mostem, pokud chcete

4. Bezdrátová sluchátka

Jeden je bezesporu nejúžasnější, protože to nemusí být složité s kabely. Abyste se mohli spojit se stávajícími zařízeními, potřebujete pouze připojení bluetooth.

Bohužel, protože se dodávají bez kabelů, vyžadují tato bezdrátová sluchátka dobití baterie. Je to docela problém, ale vyplatí se to díky své mobilnější funkčnosti.

Navíc pokud chcete dobrou kvalitu, cena je také dost drahá a sortiment se také liší.

5. Zjistěte více o specifikacích

Nyní, když znáte termíny a typy sluchátek, zjistěte více o specifikacích headsetu.

Jak tedy můžete zjistit, zda je produkt dobrý nebo ne? Protože si sluchátka před koupí nemůžete vyzkoušet.

Způsob, jak to zjistit, je zkontrolovat specifikace vaší cílové náhlavní soupravy. Zde jsou technické specifikace, které byste měli zkontrolovat při výběru sluchátek:

 • Impedance - V zásadě platí, že čím vyšší impedance zařízení, tím menší proud protéká. Pro dosažení maximálního výkonu a v tomto případě nejlepší kvality zvuku je nutné sladit impedanci zdroje s impedancí sluchátek.

 • Citlivost - Chcete-li bezpečně poslouchat hudbu, měli byste si vybrat nejlepší sluchátka s úrovní citlivosti střední pásmo. Pokud zvolíte citlivost vysoký dosah, a při pouhém půlprocentním objemu se časem vaše uši poškodí.

 • Frekvenční odezva - Měřeno v hertzech (Hz), jedná se o frekvenční rozsah zvuku, který mohou sluchátka opakovat. Znalost frekvenční odezvy vašich sluchátek vám může pomoci při výběru správného zařízení, pokud chcete poslouchat určité typy hudby. Pokud chcete například poslouchat hudbu s basovými proudy, měli byste hledat sluchátka s frekvencemi bas nízký.

 • Řidiči - Funkce pro vytvoření zvuku ve vašem zařízení. Takže čím silnější/větší ovladač, tím kvalitnější zvuk vyjde. Ovladače lze také upgradovat basy, střed a ztrojnásobit podle konkrétního hudebního žánru.

 • Zvuková izolace - Tato sluchátka blokují ostatní zvuky kolem vás, takže si hudbu, kterou posloucháte, můžete užívat. Je ideální pro ty z vás, kteří jsou často v provozu nebo na přeplněných místech.

 • Potlačení hluku - Na rozdíl od izolace zvuku, která odděluje hudbu od hluku na pozadí, funkce Noise Cancellation blokuje jakýkoli druh hluku ve vašem prostředí. Není možné, abyste slyšeli jakýkoli hluk zvenčí, a může vám umožnit usnout v hlučném prostředí.

 • Odolné proti potu - Posloucháte často hudbu, když jste? běhání nebo v posilovně? Pokud ano, měli byste zvolit sluchátka odolná proti potu. Tato sluchátka jsou primárně navržena tak, aby blokovala vlhkost od potu.

 • Bluetooth - Tyto typy sluchátek se připojují k vašemu zařízení pomocí technologie Bluetooth. Nabízejí velkou svobodu zejména při sportu nebo aktivitách, které vyžadují hodně pohybu.

6. Perfektní střih

Ne všechna nejlepší sluchátka se vejdou do našich uší. Faktory, jako je tvar uší a design sluchátek, se liší.

Proto je důležité najít dobrá sluchátka, která vyhovují vašim uším. Špatná sluchátka budou bolet uši jen po několika minutách používání, zejména pro lidi, kteří mají citlivé vnější uši.

ApkVenue doporučuje koupit sluchátka s uhnízdit se měkký ve zvukovodu. Většina z nich má gumové podložky, které nebolí jako plast.

Existují také další možnosti, které mohou být pohodlnější, jako jsou speciální sluchátka s pěnovými koncovkami a polstrování tvarované na zakázku (mění se) podle tvaru vašich uší.

To jsou tipy pro výběr dobrého a kvalitního headsetu. Jaký druh sluchátek si tedy vybrat? Podělte se o svůj názor.

Přečtěte si také články o sluchátka nebo psaní z Lukman Azis jiný.