Sociální sítě a zprávy

jak zajistit, aby se váš whatsapp nespojil s facebookem

WhatsApp sdílí svá uživatelská data včetně telefonních čísel s Facebookem. Jak to zastavit?

Od té doby, co Facebook získal WhatsApp v rok 2014, objevily se různé spekulace, že mezi FB a WA sdílejí osobní údaje uživatelů.

Vrchol byl včera na začátku roku 2021, WA znovu obnovila svou politiku. I když odmítají sdílet data s FB, ve výsledku mnozí aplikaci odinstalují a přepnout na telegram.

Aby k tomu nedošlo, ApkVenue má tipy a triky jak zastavit WhatsApp ve sdílení dat s Facebookem. Šťastné čtení!

Důvody pro sdílení dat WA a Facebook

Servis povídat si populární multiplatformní to říká, že budou sdílet více uživatelských dat WhatsApp, a to i včetně telefonních čísel mateřské společnosti, konkrétně Facebooku.

Facebook usoudil, že tato nová politika bude užitečná v boji spam, pomáhá Facebooku zobrazovat relevantnější reklamy a vhodnější doporučení přátel.

Facebook také uvádí, že neposkytne ani neprodá vaše telefonní číslo přímo inzerentům.

Posílání zpráv na WhatsApp je navíc stále velmi bezpečné, protože je šifrované a nemůže je číst nikdo, včetně WhatsAppu nebo Facebooku samotného.

Jaká data budou brát WA a Facebook?

Údaje, které budou sdíleny WA a Facebookem, jsou hlášeny stránkou WhatsApp FAQ a jsou vaše telefonní číslo a čas, kdy jste byli naposledy online.

Naštěstí díky složitému šifrovacímu systému WA Facebook neuvidí zprávy, které píšete. Zatím je to pořád bezpečné, opravdu!

Kromě toho je Facebook omezen pouze na znalost vašich aktivit při používání WA v omezeném měřítku.

Pokud jste například stále na pochybách, je lepší si stáhnout aplikaci WhatsApp MOD APK, která je zaručeně bezpečná a má mnoho funkcí ve srovnání s původní verzí. Seznam si můžete prohlédnout prostřednictvím Jakova článku s názvem WhatsApp MOD APK s nejlepšími funkcemi.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Jaká jsou rizika sdílení dat s WA a FB?

WA i FB až dosud odmítaly všechny druhy obvinění s tím, že obchodují s osobními údaji uživatelů.

Místo toho tvrdí, že se snaží poskytnout uživatelům nejlepší zabezpečení a pohodlí tím, že vybudují sofistikovanější bezpečnostní systémy.

Údaje o číslech WhatsApp však mohou být zneužity ke škodlivým účelům, od spamu, podvodů a dokonce i teroristických hrozeb. Je to velmi nebezpečné!

Jak zastavit sdílení dat WhatsApp a Facebook

Chcete-li zastavit synchronizaci WhatsApp s Facebookem a sdílet data mezi sebou, musíte provést několik kroků. Tady je návod:

  • Otevřete aplikaci WhatsApp.
  • Vyberte nastavení WhatsApp pomocí tří svislých teček a poté vyberte Nastavení.
  • Vybrat Účet.
  • Zrušte zaškrtnutí sekce "Sdílet informace o mém účtu".

Pokud se od začátku rozhodnete nesouhlasit s těmito novými zásadami WhatsApp na Facebooku. Tato možnost „Sdílet informace o mém účtu“ nebude dostupná v nastavení vašeho účtu WhatsApp.

Pomocí výše uvedených kroků jste úspěšně zastavili Facebook v získávání dat účtu WhatsApp. Nicméně, opravdu vás to trápí?

Službu WhatsApp totiž používáte zcela zdarma a tato změna je také volitelná, což znamená, že ji můžete odmítnout nebo přijmout.

Co si myslíte o nové politice? WhatsApp a cíle Facebook co Jaka vysvětlil výše?

Přečtěte si také články o WhatsApp nebo jiné zajímavé články z Diptya.