Produktivita

pomalý internet? zkontrolujte rozdíl mezi mbps a mbps!

Překvapeni, protože přijímaná rychlost internetu není taková, jaká byla inzerována. Proč je to tak? Možná nechápete rozdíl mezi rychlostí internetu Mbps a MBps.

V reklamách na internetové balíčky mobilních operátorů často uvidíte, že zahrnují rychlost internetu. Nejen, že hledáte levný internetový balíček, chcete také internetový balíček, který nabízí stabilní a rychlý internet, že?

Většina z vás se však musí často cítit překvapeně, protože přijímaná rychlost internetu není taková, jak se inzeruje. Proč je to tak? Možná nechápete rozdíl mezi rychlostí internetu Mbps a MBps.

  • Proč rychlost internetu neodpovídá reklamám? Tady je 6 důvodů
  • Jak zrychlit připojení k internetu Android a PC | Automatická rychlost!
  • Triky, jak zrychlit stahování torrentů až o 200 procent

Rozdíl v rychlosti internetu

Když uvidíte reklamu na internetový balíček, která říká rychlost internetu až 3,1 Mbps ve srovnání 387,5 kB/s; který si vybereš? I když oba mají stejnou rychlost internetu! Jak to?

Rozdíl mezi Mbps a KBps

Pokud se ukáže, že rychlost internetu, kterou dostáváte, je nižší než inzerovaná, nebuďte hned zklamaní. Nejprve se podívejte na následující tabulku:

JednotkaVýznam
MB/sMega bajtů za sekundu
Mb/sMegabity za sekundu
kB/sKilobajtů za sekundu
kb/sKilo bitů za sekundu
MBMega bajtů pro velikost souboru
Bbajtů
bbit
1 bajt8 bitů

Takže ačkoli to vypadá podobně, hodnota není stejná, mezi MBps a Mbps má každá jiné vlastnosti a význam. Je možné, že jste si reklamu špatně vyložili, takže se zlobíte, když je váš internet pomalý.

Když si například předplatíte, vyberte si internetový balíček, který nabízí rychlost stahování až 185 Mb/s. To znamená, že při stahování získáte tuto rychlost víš! Ale:

185 Mbps = 185 000 kbps, to je stejné jako 185 000/8 = 23,125 KBps nebo přibližně 23 MBps

Proč se operátoři rozhodnou použít číslo 185 Mbps místo čísla 23 Mbps? I když rychlost obou je stejná. Jen když se podíváte na čísla, určitě vás to zaujme, protože to vypadá větší a rychlejší, že?

Copyright kandynation.com 2022