Gadgety

Jak odstranit virus na smartphonu Android bez antiviru

Antivirus může být řešením, jak se zbavit virů, ale co když je virus zabudován do aplikace Antivirus? ApkVenue poskytne způsob, jak odstranit viry na Androidu bez antiviru.

Řešením k odstranění viru může být použití antiviru. Ale co když se ukáže, že virus je zabudován v aplikaci Antivirus? Tak to je hrozné dilema, že?

Můžete se rozhodnout, zda chcete nainstalovat antivirovou aplikaci na Android. Pokud vás však zajímá, zda je ve vašem smartphonu virus nebo ne, můžete použít metodu odstranění virů v systému Android bez použití antiviru z ApkVenue.

  • Je nutné na Androidu používat antivirus?
  • 10 nejlepších Android Antivirus a Anti-Malware 2015
  • Známky toho, že váš smartphone dostal spyware

Jak odstranit virus na Androidu bez antiviru

Dělat obnovení továrního nastavení vždy označované jako účinný způsob, jak se zbavit virů na vašem Androidu. Riziko je však v tom, že ztratíte všechna data a to, co je na vašem Androidu nainstalováno. Aby byla data vašeho smartphonu v bezpečí, můžete vyzkoušet následující metodu!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

1. Vstupte do nouzového režimu

Vstoupil do Nouzový režim umožní vašemu Androidu pracovat lehčeji, protože spouští pouze základní aplikace, které systém nese. V nouzovém režimu budou všechny nainstalované aplikace dočasně ztraceny. Takže v nouzovém režimu můžete bez problémů volně přepínat mezi aplikačními systémy, což vám usnadní kontrolu nebo čištění nepotřebných souborů, jako jsou soubory. mezipaměti a odstranit viry v systému Android.

Jak vstoupit do nouzového režimu pro každé zařízení Android se liší. Průměrem je však použití kombinace tlačítek Power a Volume během procesu bota. Pokud jste stále zmateni, prosím Google s klíčovým slovem "Nouzový režim (typ Android)".

2. Zkontrolujte Aplikace v nouzovém režimu

V nouzovém režimu zkontrolujte nainstalované aplikace. Jak vstoupit Nastavení – Aplikacea poté vyberte tabStaženo. Systém v nouzovém režimu odstraní všechny seznamy aplikací třetích stran, ale protože je virus součástí systému, bude se zobrazovat jako aplikace třetí strany, ale může provádět systémové funkce. Pokud je váš Android napaden virem, objeví se cizí aplikace, které jste si na Android nikdy nenainstalovali.

3. Odeberte podezřelé cizí aplikace

Pokud najdete podezřelou aplikaci, klikněte na aplikaci a vyberte Odinstalovat. V jednom případě při odstraňování viru na Androidu můžete zjistit, že cizí aplikaci nelze odinstalovat, protože aplikace dala Přístup správce.

4. Odeberte přístup správce cizích aplikací

Když narazíte na cizí aplikaci, která si uděluje přístup správce, vaším úkolem je odebrat přístup. Trik je opustit Nastavení aplikace a přejít na Nastavení - Zabezpečení - Správce zařízení. Odeberte přístup správce podezřelé aplikace. Dále se vraťte do Nastavení aplikace a zkontrolujte podezřelou aplikaci, již byste ji měli být schopni odstranit.

5. Ukončete nouzový režim

Po dokončení procesu mazání podezřelých aplikací stačí ukončit nouzový režim. Jak provést proces Restartujte jako obvykle.

Není snadné odstranit tento virus na Androidu? I bez antiviru můžete odstranit viry, které zpomalují výkon vašeho Androidu. Ach jo, nezapomeňte vždy udělat záloha z dat a aplikací, které považujete po kontrole a odstranění virů za důležité pro každý případ.