Tech Hack

jak používat klávesnici počítače na mobilním telefonu

Chcete rychle psát na svém mobilu? Nebojte se, tuto metodu můžete použít ke snadnému připojení klávesnice PC k mobilnímu telefonu. Pojďte, uvidíte celou cestu!

Chcete rychle psát na svém mobilu? Zkoušeli jste někdy používat klávesnici PC na mobilu?

Když pracujete v kanceláři nebo děláte úkoly v kampusu, musí být do mobilu vložena data. Stejně jako soubory odeslané prostřednictvím sociálních médií.

Pokud jste líní přesunout to na PC, dělat úkoly na mobilu není nic těžkého. Samozřejmě s pomocí fyzické klávesnice, která je připojena, aby se vám snadněji psalo.

Je možné připojit klávesnici PC k mobilnímu telefonu? Samozřejmě, že můžeš, bando. Pojďte, podívejte se na celou metodu níže!

Jak používat fyzickou klávesnici na HP

Klávesnice nebo klávesnice je zařízení, které se používá na PC pro psaní a provádění úkolů v Ms.Word, psaní statusů na FB a další.

Samozřejmě, bando, jsou chvíle, kdy se musíte propracovat přes HP. Psaní pomocí klávesnice HP je otravné, zvláště pokud nejste zvyklí ji používat k práci.

Chcete-li tento problém vyřešit, existuje řešení, které můžete udělat. Jedním z nich je použití fyzické klávesnice k psaní na vašem mobilním telefonu.

Metoda je velmi snadná a lze ji provést pomocí klávesnice, kterou již máte. Podívejte se na celou metodu níže:

1. Použití fyzické klávesnice na mobilu

Můžeš používat různé typy fyzických klávesnic, které lze připojit k HP. Jednou z nejstandardnějších je konvenční klávesnice.

Používá se nejen pro počítače, ale můžete také použít konvenční klávesnice pro psaní na mobilních telefonech. Problém je, že tento typ klávesnice poskytuje pouze jeden kabel s portem USB Type-B.

Mezitím je port na mobilním telefonu navržen pomocí USB typu A nebo C potřebujete alias USB OTG Na cestách, toto příslušenství může připojit libovolné dva typy USB.

Tentokrát musíte použít USB OTG se samičím typem portu USB typu B a samčím typem, který odpovídá portu vašeho mobilního telefonu. Toto USB můžete zakoupit v obchodech s příslušenstvím HP nebo prostřednictvím online nákupních stránek.

Pokud máte připravenou klávesnici a USB OTG, stačí je připojit k mobilu. Chcete-li zjistit, zda je váš mobilní telefon připojen ke klávesnici, můžete vidět metodu níže:

Krok 1 – Přejděte do Nastavení HP, poté vyberte Další nastavení a vyberte Jazyk a vstup

  • Nastavení na vašem mobilu se mohou lišit, v podstatě hledáte nastavení Jazyk a vstup.

Krok 2 – Vyberte Fyzická klávesnice

Krok 3 – Vaše klávesnice se objeví v poli Fyzická klávesnice

  • Připojená klávesnice se zobrazí ve sloupci Fyzická klávesnice, ujistěte se, že nastavení klávesnice je zapsáno jako výchozí.

Smartphony, které umí číst fyzickou klávesnici, se připojí automaticky. Některé značky HP jako Vivo, Oppo a Realme se však nemohou připojit k fyzické klávesnici.

Pokud používáte jinou značku, než jaka zmiňuje, ale přesto se nemůžete ke klávesnici připojit, můžete si to ověřit pomocí aplikace Easy OTG Checker.

Pomocí této aplikace můžete zjistit, zda je použité USB připojeno k vašemu mobilnímu telefonu. Metoda je docela snadná, můžete vidět níže:

Krok 1 – Otevřete aplikaci Easy OTG Checker a klikněte na otazník

  • Ujistěte se, že jste připojili USB OTG k mobilnímu telefonu.

Krok 2 – Klikněte na OK a zobrazí se výsledek

  • Pokud je USB připojeno, dostanete kontrolní seznam a křížek, pokud jej nelze připojit.

2. Použití Bluetooth klávesnice na mobilu

Další je propojit bluetooth klávesnici s mobilním telefonem. Způsob, který můžete udělat, je velmi snadný a vůbec nevyžaduje asistenci USB OTG.

Můžete postupovat podle těchto jednoduchých kroků:

Krok 1 – Zapněte bluetooth na obou zařízeních

Krok 2 - Spárování přes mobilní telefon

  • Spárování lze provést jako obvykle, váš mobilní telefon a klávesnice se v případě úspěchu propojí automaticky.
  • Pokud ji nemůžete použít, můžete nastavit výchozí klávesnici v nastavení Jazyk a vstup.

To je způsob, jak připojit fyzickou klávesnici k mobilnímu telefonu, abyste mohli snadněji psát. Máš jiný způsob, bando?

Napište svůj názor do kolonky komentářů, ano. Uvidíme se v dalším článku!

Přečtěte si také články o Klávesnice nebo jiné zajímavé články z Daniel Cahyadi