Tech Hack

5 nejjednodušších a nejpřesnějších způsobů, jak zkontrolovat ram notebooku

Chcete zkontrolovat RAM na svém notebooku, ale jste zmatení, protože krabice je pryč? Uklidněte se, ApkVenue má několik způsobů, jak zkontrolovat RAM notebooku a PC, které jsou úplné a snadné

Čeho si při výběru notebooku všimnete jako první? Jaka si je jistý, že mnoho z vás má velké starosti s velkou pamětí RAM.

Schopnost notebooků a PC spouštět programy je značně ovlivněna velikostí paměti RAM. Čím větší je kapacita RAM, tím více programů lze na notebooku / PC spustit současně.

Problém je v tom, že informace o kapacitě RAM v notebooku nejsou jako informace o VGA kartě a CPU, které jsou obvykle uvedeny na štítku připojeném k notebooku.

Jedním z nejběžnějších způsobů je kontrola krabice notebooku. No, když už tam ta krabice není, tak co? jak zkontrolovat RAM notebooku?

Sbírka 5 nejjednodušších způsobů, jak zkontrolovat RAM notebooku 2020

Nemusíš se bát, bando. V tomto článku vám Jaka vysvětlí, jak snadno zkontrolovat RAM notebooku, i když na krabici ani na těle notebooku nejsou uvedeny žádné informace.

Tyto tipy můžete také použít ke kontrole paměti RAM počítače, víte. Zvědavý? pokud ano, čtěte dále celé níže, bando!

1. Jak zkontrolovat RAM notebooku přes DxDiag

Nejprve vám ApkVenue řekne, jak zkontrolovat RAM notebooku / PC přes DxDiag. DxDiag je diagnostický nástroj, který je užitečný pro testování funkčnosti DirectX a také pro řešení problémů s video a audio hardwarem.

Zde jsou kroky, které musíte podniknout:

 • Krok 1: zmáčknout tlačítko Windows + R na klávesnici a vyvolejte nabídku Běh. Můžete také kliknout na ikonu Start, poté zadejte Běh dokud se neobjeví návrh aplikace s názvem Spustit.

 • Krok 2: V aplikaci Spustit zadejte dxdiaga poté vyberte OK nebo stiskněte tlačítko Vstupte na klávesnici.

 • Krok 3: Nová stránka pojmenována Diagnostický nástroj DirectX objeví se. Podívejte se do sloupce Paměť zkontrolovat RAM vašeho notebooku.

2. Jak zkontrolovat RAM notebooku pomocí Správce úloh

Kromě fungování pro kontrolu toho, jaké aplikace běží na vašem notebooku, se ukazuje, že Správce úloh Můžete to také použít jako způsob, jak zkontrolovat RAM notebooku, víte.

 • Krok 1: Je jich mnoho zkratky který můžete použít k vyvolání správce úloh. Lze procházet menu Start, můžete stisknout Ctrl + Shift + Esc na klávesnici nebo pomocí klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel pak vyberte Správce úloh.

 • Krok 2: Jakmile se otevře správce úloh, klikněte na kartu Výkon pro kontrolu RAM.

 • Krok 3: Můžete vidět, kolik RAM je váš notebook / PC, stejně jako vidět, kolik RAM je využíváno spuštěnými programy.

3. Jak zkontrolovat RAM notebooku pomocí příkazového řádku

Příkazový řádek nebo často také nazýván CMD je v podstatě aplikace interpret příkazového řádku (CLI) který se používá k provádění příkazů zadaných uživatelem.

Existuje mnoho příkazových kódů, které můžete zadat do CMD. Tyto kódy můžete použít k vypnutí počítače, kontrole sítě a dokonce i kontrole paměti RAM, víte.

Jak tedy zkontrolovat RAM notebooku / PC pomocí CMD? Zde jsou kroky:

 • Krok 1: Chcete-li otevřít CMD, můžete udělat několik věcí. Můžete stisknout Windows + R na klávesnici a poté zadejte CMD na aplikaci Běh.

 • Krok 2: V nabídce CMD zadejte příkaz systémová informace potom stiskněte Vstupte na klávesnici.

 • Krok 3:Svitek dolů, dokud nenajdete Celková fyzická paměť. Zde můžete zjistit, jakou kapacitu paměti RAM máte na svém notebooku / počítači.

4. Jak zkontrolovat RAM notebooku přes Ovládací panely

Dalším způsobem, jak zkontrolovat RAM notebooku, je nabídka ovládacího panelu. Pokud má ovládací panel pocit, že Jaka už nemusí vysvětlovat, k čemu slouží.

Zde jsou kroky, které byste měli podniknout:

 • Krok 1: Otevřete nabídku Ovládací panely na notebooku tak, že otevřete Start a poté budete psát Ovládací panely, dokud se aplikace nezobrazí.

 • Krok 2: Klikněte na nabídku Systém a zabezpečení a poté vyberte nabídku Systém. Na této stránce vidíte základní informace z vašeho notebooku / PC, včetně kapacity RAM.

 • Krok 2: Můžete také použít zkratku stisknutím klávesy Windows + Pause / Break na klávesnici pro otevření stránky Základní informace.

5. Jak zkontrolovat RAM notebooku přes aplikaci

Jak zkontrolovat RAM počítače / notebooku, poslední doporučení Jaka je použít aplikaci třetí strany. Zde ApkVenue doporučuje používat software s názvem Speccy.

Speccy vám podrobně ukáže všechny informace o vašem počítači. Počínaje procesorem, VGA, RAM, teplotou zařízení a mnoha dalšími.

Zde jsou kroky, které byste měli dodržovat:

 • Krok 1: Stáhněte si Speccy přes následující odkaz a poté nainstalujte software jako obvykle.

 • Krok 2: Po instalaci otevřete Speccy. Tato aplikace automaticky prohledá všechna zařízení nainstalovaná na vašem PC nebo notebooku.

To je Jakův článek o sbírce způsobů, jak zkontrolovat RAM notebooku a PC. Doufám, že výše uvedené informace jsou pro vás užitečné, bando!

Uvidíme se znovu při jiné příležitosti.

Přečtěte si také články o Notebooky nebo jiné zajímavé články z Prameswara Padmanaba