Out Of Tech

co je root? to jsou klady a zápory

Často slyšíte pojem Root, ale neznáte jeho funkci? Buďte v klidu, v tomto článku bude ApkVenue diskutovat o tom, co je root a jaké jsou jeho výhody a nevýhody

Často slyšíte termín root, ale úplně mu nerozumíte? Nebo chcete zkusit rootovat svůj telefon Android? Majitelé smartphonů se systémem Android musí být s tímto pojmem seznámeni Vykořenit.

Obecně řečeno, Rooting je proces, pomocí kterého můžete mít plný přístup k operačnímu systému vašeho zařízení, v tomto případě je to Android. Ale víš co je root do hloubky?

Pokud opravdu nevíte, jakou funkci Root má a jaké jsou výhody a nevýhody, nikdy rootování nedělejte.

Za to vám ApkVenue řekne o výhodách a nevýhodách a o tom, co je Root Android. Přečtěte si více níže, bando!

Co je Root? Zde je úplné vysvětlení!

Víceméně tento článek bude diskutovat v plném rozsahu, co to je rootovat mobilní telefon a jak to udělat. Tentokrát musíte věnovat pozornost Jakově diskuzi, gangu.

Význam slova kořen

Doslova lze Root interpretovat jako vykořenit v indonéštině. Jinými slovy, kořen je místo, kam se uživatelé dostanou řízení nebo plný přístup ze svého smartphonu Android.

Pokud tedy na svém smartphonu Android získáte přístup Root, můžete na svém zařízení dělat cokoli tím, že projdete určitým procesem.

Samotný operační systém Android má základ Linux což znamená, že můžeme tento operační systém upravit podle přání alias uživatele open source.

Google jako vlastník Androidu nezakazuje uživatelům upravovat operační systém.

Skutečně však existují někteří výrobci smartphonů, kteří na svých zařízeních uzamknou operační systém Android, běžně nazývaný Lock Bootloader, jako jsou HTC, Sony, ASUS a zařízení Google.

Samotný Google ale otevřeně dává uživatelům možnost odemknout svá zařízení a dokonce zcela vyměnit operační systém.

Když si tedy koupíte mobilní telefon s Androidem, nemáte přístup ke všem funkcím, protože je Google uzamčen. Chcete-li získat tento přístup, musíte rootovat svůj telefon Android.

Proč je tam zámek bootloaderu, když ho lze rootnout?

Vše jistě odkazuje na bezpečnost zařízení Android uživatele. Protože s otevřením přístupu Root mohou uživatelé na svém zařízení dělat cokoli.

Uživatel může samozřejmě změnit i bezpečnostní systém na svém zařízení a to může mít za následek poškození jeho zařízení, dokonce i možnost infikovaných virem ještě větší.

Výrobci smartphonů navíc chtějí, aby nebyly smazány výchozí aplikace poskytované výrobcem smartphonu.

Může to být způsobeno problémem s propagací služby nebo něčím jiným.

Výhody rootování na smartphonu Android

Samotný přístup root na zařízeních Android má několik výhod, takže uživatelé chtějí mít tento přístup. Zde jsou některé z výhod rootování smartphonu Android:

1. Odstraňte výchozí aplikace

Jak již bylo zmíněno výše, někteří prodejci často vkládají aplikace do smartphonu uživatele.

Tato aplikace samozřejmě také žere vnitřní paměť a také RAM na vašem smartphonu. Bohužel nejde jen tak smazat výchozí aplikaci nebo jak se běžně říká bloatware.

Tuto výchozí aplikaci můžete odebrat tak, že budete mít v zařízení přístup root.

2. Zálohování a obnovení aplikací

Jedním ze způsobů, jak udržet svůj smartphone v nejlepší kondici, je dělat to běžně Obnovení továrního nastavení. No, jistě to budete mít těžké, pokud budete muset přeinstalovat všechny aplikace.

Nejvýkonnějším a nejjednodušším způsobem je zálohování všech aplikací přes Titanová záloha. Bohužel samotný Titanium Backup musí mít k tomu root přístup záloha a obnovit aplikace na vašem smartphonu.

3. Řízení jádra a CPU

S přístupem root na vašem smartphonu to můžete udělat přetaktování na CPU vašeho smartphonu. Přetaktování samo o sobě lze interpretovat tak, že nutí procesor, aby byl schopen vykonávat svou práci na maximum.

Samozřejmě spřetaktováníprocesor, váš smartphone bude rychlejší a lehčí.

4. Vyhněte se Wakelock

Wakelock je stav, kdy je systém postaven z aplikací, které nepřetržitě běží na internetu Pozadí. Tento stav může jistě způsobit, že se váš smartphone bude cítit pomaleji a také rychleji vybíjí baterii.

Chcete-li to vyřešit, můžete použít aplikaci Greenify, která uvede aplikaci do režimu hibernace, když se nepoužívá.

Ale opět musíte mít přístup root, abyste mohli pocítit výhody tohoto jednoho kořene.

Nástroje pro vývojáře aplikací Oasis Feng STÁHNOUT

5. Úprava Build.prof

Jedním ze způsobů, jak maximalizovat výkon smartphonu Android, jeUpravit soubory stavět.prop ke kterému máte přístup na /system/build.prop.

Můžete také udělat vychytávky na baterii, paměť a mnoho dalšího prostřednictvím tohoto souboru.

Bohužel tento adresář je přístupný pouze pomocí správce souborů, který má možnost vstoupit do kořenového adresáře. To je výhoda toho, co Root je.

Nebezpečí a nevýhody rootování na smartphonu Android

Ačkoli to má mnoho výhod, pokud máte na zařízení Android přístup root, ukázalo se, že tento přístup má také: nebezpečí taky víš.

Zde jsou nebezpečí rootování na smartphonech Android:

1. Ztráta záruky

Tento je skutečně známý a stále existuje mnoho lidí, kteří si myslí, že Rooting to dokáže neplatná záruka je jen mýtus. Nicméně je to pravda.

Důvodem je, že prodejci jistě uvidí, že smartphone, který byl rootován, je smartphone, jehož systém byl uživatelem změněn.

Pokud tedy chcete rootovat svůj smartphone, zkuste to udělat po uplynutí záruční doby.

Ve skutečnosti můžete odrootovat smartphone, který máte rootovaný, ale prodejce již má speciální způsob, jak zjistit, zda je zařízení rootováno nebo ne.

2. Nelze aktualizovat operační systém OTA

S rootovaným telefonem Android nebudete moci automaticky aktualizovat OS OTA (Over The Air) alias přímo z vašeho smartphonu.

To vše proto, že zakořeněním vašeho zařízení Android existují některé výchozí systémy, které byly během procesu zakořenění vymazány.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

3. Bezpečnostní mezera se zvětšuje

Jedním z důvodů, proč uživatelé rootují své smartphony Android, je to, že mohou vložit systém úprav zvenčí.

Pokud by uživatel mohl vložit něco zvenčí, co jiného by to bylo hackery a viry že jo? Proto je lepší si dvakrát nebo třikrát rozmyslet, než rootnete svůj smartphone.

4. Může snížit výkon

Proces ladění nebo přidání externího systému do zakořeněného smartphonu se může ve skutečnosti obrátit proti vašemu smartphonu Android, víte.

Faktor by mohl být příliš mnoho vychytávek, nebo protože vyladění není vhodné pro váš smartphone.

5. Poruchy na vašem smartphonu

Proces rootování vašeho smartphonu není jednoduchá záležitost. Alespoň musíte ovládat systémy na operačním systému Android a rozumět tomu, co je Root.

Pokud uděláte špatný krok, záměr získat přístup root na smartphonu Android se místo toho změní v katastrofu pro váš smartphone.

Jak získat root přístup na vašem smartphonu

Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak získat přístup root ve vašem smartphonu Android. O těchto metodách Jaka také často hovořil v článcích, které Jaka vytvořil.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Existuje také mnoho aplikací, které můžete použít k udělení přístupu root ke smartphonu. Jaka to také shrnul v následujícím článku:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Jak zjistit, zda je Android již rootován nebo ne

Chcete-li zjistit, zda byl váš mobilní telefon rootovaný nebo ne, je to opravdu snadné. Můžete použít aplikace, z nichž jedna je Kořenová kontrola.

Chcete-li se dozvědět více, ApkVenue o tom diskutovalo konkrétně a samostatně v článku níže:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Již Ne divit se co znamená root? znovu hned po obdržení vysvětlení od Jaka?

Je tedy root nebezpečný? co musíte podtrhnout, získat root přístup nebo ne, je rozhodnutí každého a také se přizpůsobit potřebám.

Pokud opravdu máte v úmyslu získat root přístup na vašem smartphonu, musíte na vlastní riziko který byl popsán výše ano!

Prosím podíl a komentujte tento článek, abyste i nadále dostávali informace, tipy a triky a novinky o technologii z Jalantikus.com

Přečtěte si také články o Root Android nebo jiné zajímavé články z Naufal.