Out Of Tech

co je cache? zde je vysvětlení a jak to odstranit!

Co je mezipaměť? Proč může HP zpomalit? Pojďte, zjistěte zde vysvětlení a také to, jak vymazat mezipaměť, která zpomaluje HP!

Co je datová mezipaměť? Jak to ovlivní výkon HP nebo notebooku? Měla by být tato mezipaměť vymazána? Taková otázka zní jednoduše, ale stále jen málokdo ví, jaká bude skutečná odpověď.

Každý smartphone musí mít systém pro ukládání dat, který procesoru usnadní práci a spouštění různých aplikací.

Jedním z nich jsou data uložená v mezipaměti. Každá aplikace nainstalovaná na smartphonu Android nebo iPhone bude mít určitě a data v mezipaměti.

Kolem cache však stále panuje spousta nedorozumění. Navíc mnozí také tápou, co s touto keší dělat.

Vysvětlení toho, co jsou data mezipaměti

Musíte být obeznámeni se slovem cache, že? Ale co přesně jsou data mezipaměti? Je to nutné nebo to smartphonu škodí?

Tento jeden soubor vypadá jako něco tajemného. Váš notebook může být náhle plný kvůli nahromaděné mezipaměti, i když na vašem mobilním telefonu bylo stále hodně volné úložné kapacity.

Ještě horší je, že téměř každá aplikace nainstalovaná na vašem mobilním telefonu má svůj vlastní soubor mezipaměti a pokud je ponecháte nepřetržitě, není divu, že se váš mobil může zaplnit.

Proto je velmi důležité, abyste věděli, jaký význam mají data uložená v mezipaměti.

Význam mezipaměti, funkce a jak ji spravovat

Nejen, že víte, co je mezipaměť, musíte také znát její funkci a jak spravovat tato data.

Jeho jedinečná povaha vytváří cache je třeba zacházet trochu jiným způsobem z jiných údajů obecně. Nesprávná léčba, váš HP se může náhle zpomalit.

Jaka proto tentokrát probere význam cache, její funkci, co dělat s tímto jedním souborem a pokud je nutné jej smazat, jak to udělat. Pojďte, podívejte se na úplné vysvětlení.

1. Co je mezipaměť?

Cache jsou dočasná data, která uloženy na interním úložišti chytré telefony. Tato data zaznamenávají veškeré aktivity v používané aplikaci.

Například otevřete aplikaci prohlížeče a poté vstoupíte na stránku Facebook zadáním její webové adresy do vyhledávacího pole.

Přihlásíte se také zadáním své e-mailové adresy a hesla. No, všechna data, která přihlásíte nebo uděláte v prohlížeči, budou uložena v mezipaměti.

Abyste, když otevřete prohlížeč a chcete znovu vstoupit na Facebook, nemuseli přepisovat webovou adresu nebo se znovu přihlašovat, bando.

Protože všechna vaše předchozí data jsou již uložena v datech mezipaměti. Přístup je také rychlejší. Takže už chápete, co je mezipaměť.

2. Funkce mezipaměti dat

Tak co, sakra funkce mezipaměti? Jednoduše řečeno, funkcí mezipaměti je pomáhat aplikacím pracovat rychleji a efektivněji, protože data jsou uložena lokálně.

Například v prohlížečích jsou data mezipaměti aplikací informace, které urychlí načítání webových stránek, protože mohou rychleji přistupovat k datům z místních složek.

Například obrázky na domovské stránce nebo blogu mohou být relativně velké, takže s mezipamětí stačí tyto prvky stáhnout pouze jednou.

Web také opustíte, pokud se načte příliš dlouho, že? Z tohoto důvodu je používání mezipaměti pro vlastníky stránek důležitým způsobem, jak zlepšit uživatelský dojem.

3. Měla by být vymazána data mezipaměti?

Další otázkou je, zda by měla být vymazána mezipaměť? Cache je ve skutečnosti užitečná pro časovou efektivitu a rychlost smartphonu při přístupu k aplikacím.

Příliš velká data mezipaměti však ve skutečnosti zpomalí výkon smartphonu. Protože cache zabírá vnitřní paměť, procesy načítání bude trvat déle, zvláště pokud je dat hodně.

Takže radši pravidelně mazat data mezipaměti. Nemusíte to dělat každý den, stačí to udělat jednou za 2 dny nebo jednou týdně, bando.

Nebo, když máte pocit, že se váš smartphone začíná zpomalovat, můžete také zkusit vymazat data mezipaměti, abyste snížili nepotřebná data v interní paměti.

4. Výhody a nevýhody vymazání dat mezipaměti aplikace

Z Jakova vysvětlení výše jste jistě došli k vlastnímu závěru o tom, co jsou data uložená v mezipaměti.

Zdá se, že jste také pochopili, že vymazání mezipaměti na vašem mobilním telefonu má pozitivní i negativní dopady, gangu.

Výhody vymazání mezipaměti jsou rozšířit vnitřní paměť takže výkon bude lehký. Aplikace, která měla chybu, bude obvykle opět fungovat normálně.

Jaké jsou však nevýhody vymazání mezipaměti? restartujte systém aplikace znovu od začátku. Výsledkem je, že načítání aplikací, které mají být otevřeny, trvá déle než před vymazáním mezipaměti.

Nemusíte se však bát, protože je to pouze dočasné. Co je důležité, musíte být trpěliví při otevírání aplikace po vymazání dat mezipaměti, gangu.

Jak vymazat mezipaměť na HP

Kromě čištění mobilu od bakterií a virů musíte také pravidelně čistit svůj mobil od dat z mezipaměti, která nejsou důležitá, gangu.

Existuje způsob, jak vymazat mezipaměť v systému Android nebo iPhone, který můžete provést ručně bez použití dalších aplikací.

Chcete-li znát kroky, můžete si níže prohlédnout vysvětlení, jak vymazat mezipaměť.

- Krok 1: Otevřít nabídku Dohoda na vašem smartphonu. Poté přejděte do nabídky Aplikace.

- Krok 2: Vyberte aplikaci, kterou chcete vymazat data mezipaměti, gang.

- Krok 3: Po části Informace o aplikaci otevřít, klikněte na možnost Vyčistit mezipaměť.

Takhle všichni mezipaměť v aplikaci bude smazána. Aplikace bude také po otevření rychlejší a ne tak pomalá jako předtím, bando.

Můžete si také vybrat libovolnou aplikaci pro vymazání mezipaměti. Tato metoda je však docela nepohodlná, protože musíte vymazat mezipaměť aplikace jeden po druhém.

Doporučené aplikace pro vymazání mezipaměti a vyčištění paměti RAM

Kromě ruční metody existuje také způsob, jak vymazat mezipaměť na iPhone a Android pomocí aplikací třetích stran, gang.

Tato aplikace však není užitečná pouze pro vymazání mezipaměti, ale také dokáže vyčistit RAM, aby se mobil nezpomalil.

Pak cokoli doporučená aplikace pro vymazání mezipaměti a paměti RAM? Abyste nebyli zvědaví, stačí se podívat na recenze v následujícím článku.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

To je vysvětlení co je cache a jak vymazat mezipaměť na HP. Pravidelným mazáním mezipaměti už váš mobil nebude pomalý, bando.

Samozřejmě můžete vymazat mezipaměť ručně nebo použít aplikace třetích stran, které mohou pomoci vašemu mobilnímu telefonu pracovat rychleji.

Doufejme, že informace, které Jaka tentokrát sdílí, budou užitečné pro vás všechny a uvidíme se zase u dalších článků.

Přečtěte si také články o Mimo Tech nebo jiné zajímavé články z Chaeroni Fitri.