Produktivita

to je rozdíl mezi procesory intel core i7 a intel xeon

V produktové řadě jsou ve skutečnosti oba jasně odlišné. Intel Core i7 je zaměřen na uživatele třídy nadšenců, zatímco Intel Xeon je zaměřen na servery. Jaké jsou ale v detailech rozdíly mezi procesory Intel Core i7 a Intel Xeon?

Chcete-li získat maximální výkon, hlavní součástí počítače, kterou je třeba nejvíce zvážit, je procesor. U značky Intel jsou nejlepší dva typy procesorů. Typy jsou Intel Core i7 nebo Intel Xeon.

V produktové řadě jsou ve skutečnosti oba jasně odlišné. Intel Core i7 je zaměřen na uživatele třídy nadšenců, zatímco Intel Xeon je zaměřen na servery. Jaké jsou ale v detailech rozdíly mezi procesory Intel Core i7 a Intel Xeon?

 • Důvod, proč se velikost procesoru zmenšuje, ale jak to, že je stále rychlejší?
 • Z tohoto důvodu 128bitový procesor nikdy nebude
 • Skvělý! Nový procesor AMD Ryzen 7 1800X překonal SVĚTOVÝ REKORD

Rozdíl mezi procesory Intel Core i7 a Intel Xeon

Zdroj fotografií: Obrázek: Psychz Networks

Nahlášeno prostřednictvím Nejnovější HackingNews. Abyste poznali rozdíl mezi procesory Intel Core i7 a Intel Xeon, ApkVenue vám prozradí výhody každého z těchto procesorů. Tam, kde je to široce řečeno, jsou dva procesory navrženy pro dvě různé potřeby.

Zdroj fotografií: Obrázek: Intel

Výhody procesoru Intel Core i7

 • Potenciál přetaktování: Na Intel Core i7 jsou procesory s příponou „K“. Což znamená, že tento procesor má odemčený násobič, umožňující potenciál přetaktování mnohem optimálnější. Na rozdíl od Intel Xeon, což je celý procesor uzamčený násobič. může být jen-přetaktování přes BCLK, takže výsledky nejsou optimální.
 • Cena k výkonu: Pokud porovnáte cenu mezi Intel Core i7 a Intel Xeon, rozdíl je velmi velký. Provádění srovnání mezi cenou a výkonem je mnohem efektivnější Intel Core i7.
 • Palubní grafika: Téměř všechny procesory Intel Core i7 jsou vybaveny iGPU s názvem Intel HD. Na rozdíl od Intel Xeon, kde žádný z procesorů nemá iGPU. Pokud tedy používáte Intel Xeon, musíte použít další GPU.
Zdroj fotografií: Obrázek: Intel

Výhody procesoru Intel Xeon

 • Velká mezipaměť L3: Jedna z nejviditelnějších výhod Intel Xeon, konkrétně rozdíl v mezipaměti L3. Kde L3 cache je paměť mezi procesorem a RAM. Jeho povaha je stejná jako RAM, jen L3 cache má mnohem vyšší rychlost, díky tomu může procesor mnohem rychleji reagovat na rutinní příkazy.
 • Podpora ECC RAM: Samotné ECC je zkratka Paměť kódu pro opravu chyb. To znamená, že RAM použitá na Intel Xeon má schopnost opravit běžná poškozená data.
 • Čtyři kanály: Na rozdíl od Intel Core i7, který obecně podporuje pouze dvoukanálový, na Intel Xeon může RAM pracovat mnohem rychleji, protože využívá konfiguraci čtyřkanál Všechno.
 • Další jádra: Každý procesor Intel Xeon má obecně několik jádro mnohem více než Intel Core i7. Kde někteří mají dokonce až 14 jádra, zatímco největší Intel Core i7 má pouze 10 jádra.
 • Delší životnost: Protože jsou procesory Intel Xeon určeny pro servery, jsou obecně mnohem odolnější než procesory Intel Core i7.
ZOBRAZIT ČLÁNEK

Z hlediska ceny je Intel Xeon obecně mnohem dražší než Intel Core i7. Je tedy přirozené, že Intel Xeon má mnohem více výhod než Intel Core i7. Podíl Jaký je váš názor na rozdíl mezi procesory Intel Core i7 a Intel Xeon? Děkuji.

Nezapomeňte si také přečíst související články Procesor nebo jiné zajímavé příspěvky od Syn Andalas.

Bannery: AVADirect