Produktivita

Tvrzené sklo mobil plně nechrání, je stále důležité kupovat chránič obrazovky?

Jak moc je vlastně důležité nainstalovat na mobil ochrannou fólii? Tady Jaka podává vysvětlení. Poslouchejme!

První věc, kterou uživatelé Androidu obvykle dělají, když právě dokončí nákup smartphonu, je nákup dalšího vybavení, jedním z nich je chránič obrazovky. chránič obrazovky je považováno za řešení ochrany hlavní obrazovky smartphonu, aby se snadno nerozbila nebo nepoškrábala.

Nejen to, chránič obrazovky je také považován za schopný chránit obrazovku smartphonu před prachem, pískem a jinými malými částicemi která může poškodit obrazovky smartphonu a snížit krásu displeje smartphonu, který jste si právě zakoupili. Nicméně, jak je to důležité chránič obrazovky? Jak velký vliv má ochrana obrazovky na ochranu obrazovky vašeho smartphonu? Než si koupíte chránič obrazovky, měli byste si nejprve přečíst Jakovo vysvětlení.

  • 8 způsobů, jak udělat z poškrábané obrazovky smartphonu novou
  • Je nutné na smartphonu používat ochranu proti poškrábání? Zde je odpověď!
  • 10 způsobů, jak pečovat o obrazovku svého smartphonu, aby vždy vypadala jako nová

Tvrzené sklo nechrání plně HP, je stále důležité kupovat chránič obrazovky?

1. Potřebujete ochrannou fólii na displej?

Zdroj fotografií: Foto: lifehacker.com

Před nákupem ochranné fólie na displej je první věcí, kterou musíte zvážit, je, kolik si budete muset koupit chránič obrazovky? Jen připomínáme, že pokud je vámi zakoupený smartphone vybaven typem obrazovky Gorilla Glass nebo Dragontrail, z fyzikálního hlediska je velmi tvrdý a odolný proti poškrábání. To ale neznamená, že nepotřebujete ochrannou fólii na displej.

Pokud máte opravdu více peněz, kupte si ochrannou fólii na displej jako a dodatečná ochrana být dobrou volbou. Rozhodně si ale pořiďte ochrannou fólii na displej kvalitní, ne ty levné.

2. Ochranné tvrzené sklo z plastu VS

Při výběru fólie na displej se často setkáte dva typy Screen protector je ochrana obrazovky vyrobeno z plastu a tvrzeného skla. Plastové chrániče obrazovky obecně seženete v různých obchodech za nízké ceny a jednoduše je nainstalujete na obrazovku svého smartphonu.

Určitě by většinu lidí toto plemeno přitahovalo, protože mnohem levnější cenový faktor a má se za to, že má stejné výhody jako typ tvrzeného skla.

No, tady je vaše chyba. Plastová ochrana displeje naprosto odlišný z hlediska kvality s tvrzeným sklem. Plastová ochrana displeje je samozřejmě mnohem tenčí a při častém vystavení slunci se snadno ohýbá na okrajích, zatímco tvrzené sklo mnohem tlustší a je schopen chránit obrazovku vašeho smartphonu před rizikem prasknutí, když smartphone spadne.

3. Co přesně je tvrzené sklo?

Zdroj fotografií: Foto: alicdn.com

Typ ochrany obrazovky tvrzené sklo je ochrana displeje smartphonu vyrobená z vyztuženého skla. Proces zpevňování skla se provádí pomocí vyhřívací sklo to a ve tvaru listu papíru, pak se okamžitě okamžitě ochladí, aby se vytvořila velmi pevná tenká skleněná tabule.

Výhodou samotného tvrzeného skla je jeho tvar se nezmění při vystavení slunečnímu záření a stupni hustoty. Kromě toho je tvrzené sklo také daleko jednodušší při uvolnění, zatímco plastové chrániče obrazovky budou obecně zanechat stopu na obrazovce po uvolnění.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

4. Může se tvrzené sklo ohýbat?

Když držíte koupené tvrzené sklo, možná si někteří z vás pomyslí, že toto tvrzené sklo ano se ohne při silném stlačení. Odpověď je samozřejmě můžete, ale samozřejmě ve srovnání s plastem, tvrzeným sklem schopný odolávat tlaku větší než plast.

Jako v následující video, řada lidí testovala flexibilitu tvrzeného skla a skutečně, aby se toto tvrzené sklo ohýbalo, potřebná energie navíc.

5. Co znamená tvrdost 9H na štítcích z tvrzeného skla?

Zdroj fotografií: Foto: laabai.lk

Když si koupíte tvrzené sklo pro použití na vašem smartphonu, samozřejmě často uvidíte slova Tvrdost 9H na štítku obalu z tvrzeného skla. Otázkou je, jaký je význam tohoto článku o tvrdosti 9H?

Tvrdost 9H je Mohsova měření tvrdosti. Tento článek o tvrdosti 9H odkazuje 9H tužka (nejpevnější a nejtvrdší tužka), která se používá k testování odolnosti tvrzeného skla podle poškrábat povrch tvrzené sklo. Pokud později tvrzené sklo testované tužkou 9H nezaznamená škrábance, bude tvrzené sklo označeno jako tvrdost 9H.

Kromě tvrdosti 9H je zde také psaní Vojenská ochrana což vás přiměje myslet si, že tvrzené sklo, které jste si koupili, je velmi tvrdé, i když ve skutečnosti je tato věta spravedlivá marketingový jazyk pouhý.

6. Tvrzené sklo nechrání zcela chytré telefony

Zdroj fotografie: ]Foto: cnet.com

Přestože je tvrzené sklo považováno za vynikající volbu pro ochranu displeje vašeho smartphonu, ve skutečnosti se jedná o tvrzené sklo ne zcela chránit obrazovka smartphonu, protože je to v podstatě pouze tvrzené sklo zakryjte vršek obrazovka.

Pokud váš smartphone spadne s podmínkou roh smartphonu dopadne na zem za prvé, s největší pravděpodobností bude obrazovka i tvrzené sklo, které používáte prasknout hned spolu v rozích.

To byli někteří věci, které byste měli vědět před nákupem ochranné fólie na displej. Doufám, že je to užitečné! Jaka rada, ujistěte se, že si koupíte chránič obrazovky, který vyrobeno z tvrzeného skla. Sice dražší, ale tvrzené sklo má mnohem kvalitnější oproti plastu a samozřejmě dokáže ochránit váš smartphone před nárazy a prasklinami.