film

10 filmů o upírech, které nejsou o nic méně vzrušující než soumrak

Už vás nebaví sledovat stejné filmy? Zkuste se podívat na horor, který vypráví příběh upírů. Kromě toho, že jsou děsivé, některé z nejlepších filmů o upírech mají také zajímavé problémy, které je škoda minout!

Upír je bytost v mytologii, která žije tím, že jí podstatu života z jiných živých věcí.

Samotný příběh o upírech pochází ze starověkého Řecka, kdy Nekrofobie nebo strach z mrtvé bytosti je mimo kontrolu. Strach se postupem času zhoršuje.

Upíří filmy se s vývojem různých příběhů stávají stále pestřejšími. Pokud jste fanouškem hororových a upírských žánrů posetých milostnými příběhy, zde je 10 upírských filmů, které musíte vidět!

Nejlepší filmy o upírech ke shlédnutí

Pokud máte rádi horory, nedívejte se na to sami. A nezapomeňte si připravit internetový balíček ke sledování následujících upírských filmů. Chcete streamovat nebo stahovat? Volný, uvolnit!

1. Drákula

Režie Francis Ford Coppola (Apocalypse Now, Godfather Trilogy), Drákula vyprávět životní příběh hrabě Drákula z románů Bram Stoker se stejným názvem.

Odehrává se v roce 1897, mladý právník, Jonathan Harker (Keanu Reeves), odjel do Transylvánie zařídit akvizici nemovitost Dracula v Londýně od svých kolegů, Renfield, který se zbláznil.

Reeves, který hraje v tomto upírském filmu, je velmi uhlazený. Protože se mu v tomto dvouhodinovém upírském hororu podařilo oživit milostný trojúhelník mezi sebou, Draculou a jeho snoubenkou.

2. Podsvětí

Podsvětí se stal prvním upírským filmem ze série Underworld. Hlavní zápletka se zaměřuje na spor mezi upíry a lykany, dvěma starověkými druhy tvorů, které existují po generace.

Selene (Kate Beckinsale), a Obchodník se smrtí, velmi ambiciózní skoncovat s lykany za vyvraždění jeho rodiny před 600 lety.

Při vyšetřování nové kulky, která může zabíjet upíry, se Selene setkává Michael Korvín, lidská bytost lovená lykanem. Selene, která je známá svou tvrdohlavostí, se do něj začne zamilovat a snaží se ho zachránit.

3. Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

Kromě Drákuly, filmu o upírech z 90. let, který si vzal téma hororu gotický jiné je Rozhovor s Vampire: The Vampire Chronicles. Tento film je odrazovým můstkem Brad Pitt v dosahování úspěchu v Hollywoodu, protože poté dosáhl úspěchu ve filmech Se7en (1995) a Klub rváčů (1999).

Poté, co zažil zvraty života jako upír, Louis potkal dívku jménem Claudia (Kirsten Dunst), který umíral na mor. Louis promění Claudii v upíra a začne s ní nový život.

4. Dracula Untold

Drákula nevyřčený je film o upírech odehrávající se před renesancí. Tento film vypráví příběh života Vlad Tepes, kníže z Valašska a Transylvánie.

Je známá jako "Vlad Napichovač" poté, co zabil tisíce svých obětí bodnutím oštěpy. Jednoho dne Vlad a jeho vojáci našli helmu osmanského vojáka unášenou v řece. Sleduje tok řeky a najde jeskyni a je napaden humanoidním tvorem, který zabije Vladovu družinu.

5. Van Helsing

Inspirováno postavami z románů Bram Stoker, upír film s názvem Van Helsing vypráví příběh lovce monster jménem Gabriel Van Helsing (Hugh Jackman) přidělen Vatikánem, aby pomohl poslednímu potomkovi Valeriouse na misi vymýtit Drákulu v Transylvánii. Spolu s mnichem jmen Carl (David Wenham)Van Helsing začíná svou cestu do Rumunska.

V Transylvánii byl Velkan Valerious zabit ve snaze chytit a zabít vlkodlaky a Anna (Kate Beckinsale) zaútočila Drákulova nevěsta krátce po Van Helsingově příjezdu. Tento upírský film opravdu dělá atmosféru tak napjatou!

6. Byzanc

Neil Jordan, který režíroval velkolepý Interview with the Vampire, natočil další film ve stejném žánru téměř o 20 let později, Byzanc. Tento upírský film je o dvou ženách, Eleanor (Saoirse Ronan) a jeho matka Clara (Gemma Arterton).

Tento film představuje dynamiku této upíří matky a dcery od 19. století. Je ukázáno, jak těžké je přežít v moderní patriarchální společnosti, která odráží špatné vzpomínky na minulost, kvůli kterým trpěli.

7. Naživu zůstali jen milenci

Pouze milenci zůstali naživu z pohledu samotářského umělce jménem Adam (Tom Hiddleston), který je také upír. Docela odlišné od ostatních upírských filmů.

Zaplatil za to, aby zůstal co nejdál od světa. Tam jednal pouze se dvěma lidmi, které zavolal zombiek zajištění určitých přání a potřeb, jako jsou staré kytary, krev a speciální dřevěné kulky.

8. Temné stíny

Temné stíny je komediální horor o upírech. Tento film režíruje Tim Burtona v hlavní roli Johnny Depp, Eva Zelená, Helena Bonham Carterová, Michelle Pfeiffer, a Chlo Grace Moretz.

9. Pusťte toho pravého dovnitř

Dobrý příběhový materiál se bude stále jevit jako vynikající v různých adaptacích. Jedním z nich je román švédského autora, John Ajvide Lindqvist oprávněný Vpusť toho správného.

Tento film, adaptovaný do stejnojmenného upírského filmu, vypráví příběh o přátelství upíří dívky a lidského dítěte. Příběh je dobře zabalen, takže je schopen shrnout různé problémy společnosti v temné éře 80. let.

10. Co děláme ve stínech

Pokud vás nudí pohled na vážného upíra, pak nás tento film o upírech z Nového Zélandu může pobavit zvláštní úrovní humoru, ale rozesmát nás nahlas.

Film je promítán v polodokumentárním formátu, který vypráví příběh skupiny upírů, kteří žijí v moderní době se všemi obtížemi při adaptaci.

Tento film získal mnoho chvály, když byl poprvé uveden Filmový festival Sundance. A od té doby mistrovský film Jemaine Clement a Taika Waititi začal vycházet po celém světě, i když v omezené míře.

To je doporučení nejlepšího upírského filmu, který můžete vidět. Jak to tedy je? Je nějaký film, na který se chceš podívat? Nebo máte nějaké další tipy na upíří filmy? Do kolonky komentářů napište ano.