Hardware

neformátujte flash disk na ntfs, pokud to takto nechcete!

prostřednictvím následujícího článku se podívejme hlouběji na to, jaký oddíl je pro váš oblíbený flash disk nejvhodnější.

Poté, co jsme dříve diskutovali o FAT32, NTFS, exFAT, který je nejlepší formát oddílu pevného disku?, v následujícím článku si blíže probereme, jaký oddíl je nejvhodnější pro váš oblíbený flashdisk.

  • Nečitelný flashdisk? Tato příčina a jak ji překonat!
  • Snadné způsoby vytváření oddílů na Flashdisku
  • Flashdisk nelze naformátovat? Toto je řešení, snadné a ZDARMA!

Neformátujte flash disk na FAT32, pokud...

Pokud jste si to neuvědomili, všechny Flashdisky, se kterými jsme se dosud setkali, mají stejný formát oddílu. Úložné zařízení přenosný používá FAT32 jako výchozí formát oddílu. proč tomu tak je? Není FAT32 starý formát diskových oddílů a existuje mnohem více moderních typů diskových oddílů?

Odpověď zní, protože Flashdisk je paměťové médium, které se často používá pro různá zařízení a operační systémy. Kvůli FAT32 je typ oddílu, který existuje již dlouhou dobu, tedy zařízení a operační systém, který kompatibilní s tímto oddílem bude více než ostatní.

Problémy však začnou vznikat, když musíte zkopírovat soubory výše uvedené velikosti 4 GB, jako je soubor ISO, např. instalátor jednotlivé hry, komprimované soubory a další. FAT32 nemůže ukládat velké soubory o velikosti nad 4 GB. I když má váš flash disk velikost úložiště až 16 GB, tento velký soubor nelze uložit.

Proto typ oddílu NTFS je zde, aby vyřešil tento běžný problém. NTFS nemá téměř žádné omezení velikosti kopie jednoho souboru. Je dokonce vybaven funkcemi kvót pro lepší zabezpečení.

Neformátujte však flash disk na NTFS, pokud...

Ale jistě se setkáte s problémy, které jsou docela nepohodlné, pokud se často pohybujete pomocí různých zařízení a různých operačních systémů. To je proto, že NTFS je formát oddílu, který je stále relativně nový a nepodporuje jej mnoho zařízení. Nevadí zařízení přenosný jiní, operační systémy jako Mac OS nemohou ani zapisovat do zařízení s formátem oddílu NTFS.

Musíte tedy věnovat pozornost svému každodennímu chování. Pokud jste si vědomi, že častokopírovat soubory s velkými velikostmi, pak může být NTFS tou správnou volbou. Pokud však potřebujete flash disk s vysokou kompatibilitou, pak je pro vás stále hlavní volbou typ oddílu FAT32.

Pro úplné informace o porovnání kompatibility každého oddílu také získáme tabulku, která byla sestavena týmem Jak na Geek tady.