Out Of Tech

7 nejlepších dobrodružných filmů všech dob

Možná už mnohé z vás nebaví zdržovat se #StayHome. Místo toho, abyste byli zoufalí a namlouvali si Coronu, je lepší se jen dívat na ty nejlepší dobrodružné filmy

Kdo by nechtěl cestovat po světě? Můžete navštívit nová místa, ochutnat různé speciální pokrmy, poznat nové přátele a není neobvyklé, že lidé najdou svou identitu.

Bohužel, dobrodružství není tak snadné. K dosažení toho všeho je potřeba odhodlání, znalosti a také peníze. Navíc právě teď můžete zůstat doma jen kvůli vypuknutí pandemie Covid-19.

Nenechte se odradit, Jaka připravil několik doporučení nejlepší dobrodružné filmy po celou dobu, která vás může rozveselit a oživit vašeho ducha.

7 nejlepších dobrodružných filmů všech dob

Filmová adventura / adventura obsahuje spoustu morálních poselství. Jste nejen pozváni, abyste viděli svět, ale také prozkoumáte smysl života. Počínaje láskou, přátelstvím až po náš vztah s Bohem.

Následujících sedm nejlepších dobrodružných filmů rozvíří vaši mysl a podnítí vás, abyste byli ještě odvážnější při rozhodování, která změní váš život. Zvědavý? Pojď, podívej, bando!

1. Indiana Jones a The Raiders of The Lost Ark (1981)

Indiana Jones je nejlepší franšíza dobrodružných filmů na světě. V hlavní roli Harrison Ford, tato franšíza nikdy nezemřela, dokonce i desítky let od uvedení prvního filmu.

Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy je první z této franšízy, která vypráví příběh Indiany Jonese, doktorského archeologa, který cestuje po celém světě a hledá starověkou židovskou archu úmluvy.

Údajně každý, kdo má tuto archu, bude mít schopnost žít věčně. Ve svém pátrání se však Indiana musí vyrovnat nacistický ambice ovládnout svět.

TitulIndiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy
Ukázat12. června 1981
Doba trvání1 hodina 55 minut
ŘeditelSteven Spielberg
ObsazeníHarrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman
ŽánrAkční adventura
Hodnocení8,4/10 (IMDb.com)

2. Do divočiny (2007)

Založeno na pravdivém příběhu Christopher McCandless, mladý učenec, který se rozhodl opustit veškerý svůj majetek, rodinu a život ve městě, aby žil sám v lese.

V dobrodružných filmech Do divočiny, budete pozváni, abyste prozkoumali smysl života a zároveň se naučili, jak přežít v Christopherově lese.

I když má docela smutný konec, tento nejlepší přírodovědný dobrodružný film stojí za zhlédnutí, zvláště pokud vás zajímá filozofie existencialismu.

TitulDo divočiny
Ukázat19. října 2007
Doba trvání2 hodiny 28 minut
ŘeditelSean Penn
ObsazeníEmile Hirsch, Vince Vaughn, Catherine Keener
ŽánrDobrodružný, Životopisný, Drama
Hodnocení8,1/10 (IMDb.com)

3. Everest (2015)

Výstup na Mount Everest je snem každého milovníka přírody. Úspěšné dosažení nejvyššího vrcholu světa je úspěch, na který se nezapomíná.

Everest vyprávět životopis Robert "Rob" Edwin Hall který se stal průvodcem při výstupu na Mount Everest. Zpočátku šlo všechno dobře.

Když se blížila k nejvyššímu vrcholu, snesla se vánice a uvěznila je. Musí také přežít a spolupracovat, aby dosáhli vrcholu.

TitulEverest
Ukázat25. září 2015
Doba trvání2 hodiny 1 minuta
ŘeditelBaltasar Korm kur
ObsazeníJason Clarke, Ang Phula Sherpa, Thomas M. Wright
ŽánrAkční, Dobrodružný, Životopisný
Hodnocení7,1/10 (IMDb.com)

4. Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001)

Pán prstenů: Společenstvo prstenu je Jakův oblíbený kasovní nejlepší dobrodružný film, který by opravdu měl být zahrnut do tohoto seznamu.

Podle nejprodávanějšího románu od J.R.R. Tolkiena, Sága Pán prstenu je vyprávěna v epické trilogii. Ve skutečnosti tato franšíza získala desítky Oscarů a stovky dalších ocenění.

Tento film vypráví příběh Frodo, Hobit, který dostal za úkol zničit zlý prsten patřící Sauron, zlý vládce Středozemě v minulosti. Sauronovo tělo je mrtvé, ale jeho duše zemřít nemůže.

Tato cesta není snadná, protože prsten lze zničit pouze v kráteru Mount Doom in Mordor. Navíc je Mordor územím Orků, Uruk-Hai a dalších zlých monster.

Na jeho cestě doprovázelo Froda 8 zástupců všech ras v Středozem kteří mají stejný cíl, zničit nadvládu Sauronovy armády temnoty.

TitulPán prstenů: Společenstvo prstenu
Ukázat19. prosince 2001
Doba trvání2 hodiny 58 minut
ŘeditelPeter Jackson
ObsazeníElijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom
ŽánrAkční, Dobrodružný, Drama
Hodnocení8,8/10 (IMDb.com)

5. Life of Pi (2012)

Na rozdíl od filmů výše Pí a jeho život je dobrodružný film, jehož děj se zaměřuje na moře. Ano, v tomto filmu strávíte čas sledováním dítěte uvězněného s tygrem na lodi.

příběh, Pi Patel je syn majitele zoo v Indii. Jejich rodina se plánuje přestěhovat do Kanady s celou rodinou a zvířaty na palubě.

Bohužel jejich loď zničí bouře. Pi se zachrání tím, že nastoupí do záchranného člunu s hyenou, orangutanem, zebrou a tygrem. Mohou přežít? Poslouchejte sami, bando!

TitulPí a jeho život
Ukázat21. listopadu 2012
Doba trvání2 hodiny 7 minut
ŘeditelAng Lee
ObsazeníSuraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain
ŽánrAkční, Dobrodružné, Fantasy
Hodnocení7,9/10 (IMDb.com)

6. The Revenant (2015)

Dalším nejlepším kasovním dobrodružným filmem je navrátilec v hlavních rolích Leonardo DiCaprio. Tento film dokázal přimět Lea získat svého prvního Oscara jako nejlepší herec.

Odehrává se v počátcích evropského kolonialismu v Americe. Hugh Glass je průvodcem skupiny lovců, kteří byli zrazeni jeho doprovodem.

Opustil ho jeho doprovod poté, co ho málem zabil medvěd uprostřed lesa. Jeho syn byl také zabit jeho doprovodem. Také se pokusil vstát a pomstít se.

Titulnavrátilec
Ukázat8. ledna 2016
Doba trvání2 hodiny 36 minut
ŘeditelAlejandro G. I ritu
ObsazeníLeonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter
ŽánrAkční, Dobrodružný, Životopisný
Hodnocení8/10 (IMDb.com)

7. Tajný život Waltera Mittyho (2013)

Poslední nejlepší dobrodružný film všech dob je Tajný život Waltera Mittyho. Tento film není tak populární jako jiné filmy, ale kamera je opravdu skvělá.

Walter Mitty je manažerem v časopise Život na starosti negativy fotografií. Walter ve své práci vždy úzce spolupracuje s legendárním fotoreportérem, Sean O'Connell.

Jednou Walter ztratil foto negativ, který by byl použit jako další obálka časopisu. Se zoufalým kapitálem se vydal po celém světě, aby se setkal se Seanem, i když se nikdy předtím nesetkali.

TitulTajný život Waltera Mittyho
Ukázat25. prosince 2013
Doba trvání1 hodina 54 minut
ŘeditelBenem Stillerem
ObsazeníBen Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly
ŽánrKomedie, Dobrodružství, Drama
Hodnocení7,3/10 (IMDb.com)

Tak Jakův článek o 7 nejlepších dobrodružných filmech, na které se můžete podívat, abyste se zbavili nudy. Místo hraní her je lepší se jen dívat na filmy, bando.

Uvidíme se zase u dalších Jakových zajímavých článků. Nezapomeňte zanechat stopu ve formě komentářů v dostupném sloupci, gang.

Přečtěte si také články o Film nebo jiné zajímavé články z Prameswara Padmanaba