Produktivita

2 snadné způsoby, jak rozlišit originální nebo falešnou SD kartu

Věděli jste, že existují různé SD karty? Počínaje úrovní rychlosti přenosu dat až po existenci pravé a falešné SD karty. Víte, jak poznat rozdíl mezi originální SD kartou a falešnou? Zde je návod.

Když si koupíte smartphone nebo zařízení přenosný nové, můžete zjistit, zda smartphone podporuje sloty SD karta nebo ne. SD karta nebo také známý jako externí paměť je doplňkové zařízení pro ukládání dat používané v zařízení přenosný. Ale věděli jste, že existují různé druhy SD karet? Počínaje úrovní rychlosti přenosu dat až po existenci pravých a falešných SD karet. Víte, jak poznat rozdíl mezi originální SD kartou a falešnou?

  • Tipy pro výběr paměťové karty pro smartphone
  • 5 způsobů, jak opravit poškozenou a nečitelnou SD kartu, snadno a bez komplikací!
  • Jak rozdělit externí paměť na Android

Vzhledem k tomu, jak důležitá je funkce SD karty nebo externí paměti na chytrém zařízení, měli byste vědět více o této SD kartě. Tentokrát to Jaka dá tipy, jak odlišit původní SD kartu od falešné.

Jak rozlišit originální nebo falešnou SD kartu

Před vstupem jak odlišit původní SD kartu od falešné, je dobré, když Jaka diskutuje o různých SD kartách. SD karta nebo Secure Digital Card Ve svém vývoji byl rozdělen do 3 typů, a to:

  • SD karta

Dalo by se říci, že se jedná o první SD kartu. Tato SD karta pro další fázi je nejuniverzálnější, protože může použít adaptér pro další fázi paměťových karet.

  • Mini SD

Pokud jste v minulosti používali mobilní telefony, možná tento typ SD karty znáte. A také se obvykle používá pro ukládání na zařízeních MP3 přehrávačů.

  • Micro SD

Jedná se o nejnovější typ SD karty a je široce používán v dnešních chytrých zařízeních. Jeho malé rozměry umožňují snadné přenášení a lze jej také připojit k dalším zařízením, která používají SD kartu s adaptérem.

1. Jak odlišit originální nebo falešné SD karty od fyzických

Funkčně na tom původní nebo falešná SD karta nezáleží, obě lze použít k ukládání digitálních dat. Jde o to, že falešné SD karty mají později často problémy, jako jsou častá data zkorumpovaný, pomalý přenos dat a také často nečitelný vaším chytrým telefonem.

Způsob, jak fyzicky odlišit pravou nebo falešnou SD kartu, je zkontrolovat, zda je na povrchu vytištěn název značky nebo zda není použita nálepka. Původní paměťová karta obvykle používá potisk na povrchu, nikoli nálepku, která je na ní nalepena. Co se týče použití samolepky k vytvoření hologramu, pod samolepkou stále najdete potisk názvu značky.

2. Jak rozlišit originální nebo falešnou SD kartu pomocí aplikací

Je SD Insight, aplikace, kterou můžete použít ke kontrole, zda je paměťová karta, kterou používáte, pravá nebo falešná. Tato bezplatná aplikace vám poskytne informace o paměťové kartě, kterou používáte. Později můžete zjistit, zda je paměťová karta, kterou používáte, pravá nebo falešná.

Jak, stačí nainstalovat SD Insight z odkaz který Jaka poskytl.

Produktivita aplikací HumanLogic KE STAŽENÍ

Dále můžete začít používat SD Insight ke zjištění dat ze zařízení SD karty, které používáte. Co SD Insight nabízí?

  1. Přečtěte si informace o SD kartě, kterou používáte. Později můžete tyto informace použít ke spárování údajů na obalu a dokladu o nákupu paměťové karty. Pamatovat si: Věnujte pozornost datu výroby a výroby paměťové karty, kterou používáte. Pokud datum výroby neodpovídá tomu, co je na obalu, je třeba zpochybnit pravost paměťové karty. Dále věnujte pozornost číslu modelu a sériovému číslu.

  2. Přečtěte si informace z vnitřní paměti smartphonu.

Zajímavé je, že pokud se ukáže, že paměťová karta, kterou používáte, je falešná, SD Insight nebude moci zobrazit data z SD karty, kterou používáte. Může k tomu také dojít, protože paměťová karta, kterou používáte, není zaregistrována. Ale kvůli bezpečnosti by bylo pohodlnější, kdybyste vždy používali registrovanou SD kartu, že?

Pro případ, že bys nedostal Paměťová karta nebo falešnou SD kartu, vždy se zeptejte prodejce. Pokud se ukáže, že prodejce nabízí levnou cenu, měli byste se zeptat na další podrobnosti a také nezapomeňte požádat o záruku minimálně 1 měsíc. Protože později budete paměťovou kartu používat k ukládání cenných digitálních dat, že? Není to sranda, pokud se ukáže, že paměť, kterou máte, se rychle poškodí a vy přijdete o data.