Telekomunikace

jak zaregistrovat karty pro všechny indonéské operátory 2021

Jak zaregistrovat karty Telkomsel, XL, Indosat, 3 a Smartfren je snadné a téměř stejné. Podívejte se na kroky zde!

Jak zaregistrovat karty Telkomsel, XL, Indosat, 3, Smartfren v roce 2021 je docela důležité. Důvodem je, že pokud jste SIM kartu nezaregistrovali nebo znovu nezaregistrovali, mohla by být zablokována!

Z mnoha mobilních poskytovatelů v Indonésii je způsob registrace SIM karty téměř stejný.

Tentokrát ApkVenue zkontroluje v plném rozsahu, počínaje tím, jak se zaregistrovat pro nové zákazníky a jak znovu zaregistrovat SIM kartu Telkomsel, XL, Indosat, 3, Smartfren všichni operátoři v Indonésii.

Registrace předplacené karty je jednou ze snah vlády zabránit jejímu zneužití, jako je několik případů podvodů, které jsou stále rozšířenější.

Při provádění tohoto procesu jste také povinni připojit identifikační číslo populace (NIK), které najdete na vašem KTP a čísle rodinné karty (KK).

No, tento proces musí být proveden pro všechny nové zákazníky a staré zákazníky. Pokud jste to neudělali a nevíte, jak na to, tady to Jaka shrnul.

Jak zaregistrovat karty Telkomsel, XL, Indosat, 3 a Smartfren

Kolik karet si může zaregistrovat jeden uživatel? Zpočátku Kominfo vydalo nařízení, že jeden NIK mohl zaregistrovat pouze tři předplacená čísla pomocí stejných údajů prostřednictvím e-mailu SMS na 4444.

V květnu loňského roku však generální ředitel poštovních a informačních technologií na ministerstvu komunikací a informací Ahmad M. Ramli oznámil, že již neplatí maximální limit pro registraci předplaceného čísla.

Děje se tak jako forma závazku vlády udržovat udržitelnost mikropodniků a malých podniků, které jsou jedním z podporovatelů telekomunikačního byznysu.

Zajímá vás, jak zaregistrovat tuto SIM kartu? Zde je úplná recenze, kterou Jaka shrnul. Čtěte více, ano!

Jak zaregistrovat kartu Telkomsel

Jak zaregistrovat kartu Telkomsel pro staré zákazníky nebo nové zákazníky pošlete SMS na číslo 4444 s formátem:

Pro informaci, tuto metodu lze provést pro všechny SIM karty pod poskytovatelem Telkomsel.

Typ zákazníkaFormát
Nový zákazník (hlavní SIM karta)REG(mezera)NIK#Č.KK#
Starý zákazník (aktivní SIM karta)OPAKOVÁNÍ (mezera) NIK#KK č.#

Jak zaregistrovat kartu XL Axiata

Chcete-li zaregistrovat nové zákazníky nebo znovu zaregistrovat staré zákazníky poskytovatel XL Axiata dostat pošlete SMS na číslo 4444 s formátem:

Typ zákazníkaFormát
Nový zákazník (hlavní SIM karta)REGISTRACE#NIK#Č.KK
Starý zákazník (aktivní SIM karta)NÁVRAT#NIK#Č.KK

Jak zaregistrovat karty Indosat, Tri a Smartfren

Způsob registrace karet Indosat Ooredoo, Tri a Smartfren je poměrně podobný a stejný, takže tito tři poskytovatelé mají podobný formát.

Chcete-li zaregistrovat nové zákazníky nebo znovu zaregistrovat staré zákazníky poskytovatel Dostanou Indosat, Tri a Smartfren pošlete SMS na číslo 4444 s formátem:

Typ zákazníkaFormát
Nový zákazník (hlavní SIM karta)NIK#No.KK#
Starý zákazník (aktivní SIM karta)OPAKOVÁNÍ#NIK#No.KK#

Jak zaregistrovat SIM kartu online

Kromě používání krátkých zpráv můžete také registrace předplacené karty online přes webová stránka oficiální mobilní operátor v Indonésii.

Zde je úplný seznam odkazů, které můžete navštívit, z toho, co Jaka hledal, jsou pouze Indosat Ooredoo, 3 a Smartfren, zatímco Telkomsel a XL jsou stále manuální:

PoskytovatelOdkaz na registraci karty
Indosat Ooredoo//myim3.indosatooredoo.com/registration
Tri//registrasi.tri.co.id/
Chytrý telefon//my.smartfren.com/prepaid_reg.php

Poznámky:


Registrace předplacené SIM karty by měla být provedena co nejdříve, aby nedošlo k zablokování poskytovatel znepokojený.

No a takhle registrovat karty pro všechny operátory pro Telkomsel, XL, Indosat, 3 a Smartfren. Pro úplné informace si můžete přečíst více na Stránka Kemenkominfo Přímo.

Pojďte, pospěšte si a dodržujte pravidla, než bude vaše číslo zablokováno! Podívejte se na další zajímavé novinky a informace pouze na JalanTikus.com Nezapomeňte tento článek komentovat a sdílet se svými přáteli.

Přečtěte si také články o Telekomunikace nebo jiné zajímavé články z Ilham Fariq Maulana