Gadgety

7 funkcí nfc: použití a jak jej používat na mobilu

Mobilní telefony mají různé funkce NFC, od kontroly zůstatků na elektronických kartách až po jejich naplnění. Podívejte se na celou recenzi zde!

Pokud v poslední době věnujete pozornost vývoji smartphonů, uvědomujete si, že téměř všechny nejnovější a nejlepší smartphony mít Funkce NFC?

Průměrný smartphone střední třídy a vlajková loď byla vybavena touto funkcí. Určitě vás zajímá, co je to NFC? Jaké jsou tedy funkce a použití NFC na mobilních telefonech? Proč tedy výrobci smartphonů přidávají tuto funkci do smartphonů?

V tomto článku ApkVenue vysvětlí plnou funkci funkcí tohoto moderního mobilního telefonu. Včetně výhod toho, co umí. Tady je recenze!

Co je NFC?

Co je vlastně NFC? NFC znamená Komunikace v blízkém poli. Tato funkce bezdrátové komunikace byla poprvé patentována společností Charles Walton v roce 1983.

Zdroj fotografií: Význam NFC (přes JalanTikus)

NFC je zkrátka funkce komunikační protokol na krátkou vzdálenost který umožňuje propojení dvou elektronických zařízení a výměnu dat mezi sebou.

NFC bylo vyvinuto z RFID (Identifikace frekvence rádia). Anténa, kterou používá NFC, je kratší než křivka nosného signálu, aby se zabránilo rušení.

Pro informaci, první telefon Android, který poskytuje funkci NFC, je Samsung Nexus S která vyšla v roce 2010.

NFC je často předinstalované chytrý telefon nové vydání. Tímto způsobem můžete rychle přesouvat data na krátkou vzdálenost, aniž byste museli používat kabely nebo Bluetooth.

Doufejme, že výše uvedené vysvětlení může uspokojit otázku, co je NFC, gang!

Jak používat NFC

Chcete-li zjistit, zda váš smartphone má funkci NFC nebo ne, zkuste ji zkontrolovat zde Nastavení > Bezdrátová připojení a sítě. Můžete vidět, že existuje nabídka NFC, pokud ji váš smartphone má.

Pokud chcete NFC na mobilním telefonu Samsung, Xiaomi, Vivo, Oppo nebo dokonce Realme, kroky jsou stejné. Způsob použití NFC závisí na zařízení. Například u elektronických peněz je stačí nalepit na zadní stranu mobilu.

Jak používat NFC na zařízení iPhone?

NFC na iPhonu bylo poprvé představeno v generaci iPhonu 6, aby podporovalo Apple Pay. V té době NFC v Applu neumělo číst ani odesílat data. Tato funkce je k dispozici pouze na iPhonu 7 a vyšším.

Jak NFC funguje?

NFC může fungovat na určitém okruhu 4 cm, takže připojované zařízení NFC musí být velmi blízko.

Zdroj fotografií: How NFC Works (přes Android Authority)

Jak pracovat sám s vysílá nebo přijímá data prostřednictvím rádiových vln. Tím se liší od Bluetooth, které funguje pomocí elektromagnetické indukce.

Samotná zařízení NFC se dělí na dvě, a to: aktivní a pasivní. Smartphone, který používáte, je aktivní zařízení, protože je schopné odesílat a přijímat data.

Na druhou stranu pasivní zařízení jsou schopna pouze přenášet informace, takže nevyžadují napájení. Nejjednoduššími příklady jsou elektronické peníze a eKTP.

Jako aktivní zařízení má smartphone tři režimy NFC, a to:

  • Čtenář/spisovatel, abyste si mohli přečíst informace, jako je znalost zůstatku v elektronických penězích.
  • Emulace kartyk provádění digitálních plateb.
  • Peer-to-peer, pro přenos souborů.

Výhody a nevýhody NFC

Přenesli jste někdy skladby pomocí infračervený? Pokud ano, znamená to, že byste nyní měli mít manželku a jedno dítě. Stejný jako infračervený, NFC je nástroj přenos dat.

Zdroj fotografií: Výhody a nevýhody NFC (přes AndroidPIT)

Ve srovnání se svými staršími má NFC jasně několik výhod. NFC nepotřebuje moc síly při použití této funkce. Rychlost připojení zařízení je také velmi vysoká, pod 10 sekund.

Ačkoli obsahuje nejnovější technologie, NFC má také své nevýhody. Ve srovnání s Bluetooth, Přenosová rychlost NFC je nižší.

Navíc ne všechny smartphony tuto funkci mají méně praktické. Porovnejte s Bluetooth v každém smartphonu.

Pro ty z vás, kteří si chtějí koupit mobilní telefon s funkcí NFC, si můžete přečíst následující článek Jaka:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Funkce NFC

Jako způsob propojení dvou zařízení existuje spousta funkcí NFC, které bychom měli znát, bando!

Nejen pro kontrolu zůstatků na kartách elektronických peněz existuje stále mnoho využití NFC, které musíte využít, protože je velmi užitečné v každodenním životě. Najdete ho v řádku Levné mobilní telefony s nejlepšími funkcemi NFC.

1. Připojení mobilního zařízení k jiným zařízením

Zdroj fotografií: funkce NFC (přes Android Authority)

Obecně jsou nejdůležitější funkce NFC na mobilním telefonu připojte dvě zařízení ve dvou směrech a přijímání a odesílání informací. Připojení nezávisí na sítích Wi-Fi nebo LTE.

Na rozdíl od Bluetooth, které musí dělat párování nejprve je potřeba pouze vložit NFC, aby bylo možné jej připojit.

Prakticky se NFC připojení používá k mnoha věcem, jako je připojení smartphonů k bezdrátovým routerům, headsetům nebo reproduktorům, které jsou vybaveny NFC.

2. Přenos souborů

Zdroj fotografií: použitelnost NFC (prostřednictvím fóra NFC)

Další funkce NFC na mobilním telefonu je přenášet soubory to je na vašem smartphonu ke smartphonu vašeho přítele pouhým přilepením dvou smartphonů.

Můžete rychle a snadno odesílat telefonní čísla, obrázky, dokumenty a tak dále. Mějte na paměti, že rychlost je nižší než přenos pomocí Bluetooth.

Tuto funkci však musí mít kromě vašeho smartphonu, který má NFC, také smartphone vašeho přítele.

3. Pro platbu Bezhotovostně

Zdroj fotografií: Funkce NFC na Samsungu (přes News Track English)

V době, kdy termín bezhotovostně čím hlasitější je ozvěna, tím může být přítomnost NFC platebním nástrojem což je velmi praktické.

Stačí vložit chytrý telefon-mu na konkrétní nástroj. Později NFC poskytne údaje potřebné k rychlému zpracování platebního procesu.

Samsung Pay, Apple Pay, Google Pay, z nichž všechny využívají technologii NFC jako platební metodu. Využití NFC v samotné Indonésii bohužel nebylo maximalizováno, takže tyto funkce nemůžeme používat.

Tentokrát, použití NFC v Indonésii lze použít pouze ke kontrole zůstatků a dobíjení elektronické peněženky pouze několika vládními a soukromými bankami.

4. NFC Tagy

Zdroj fotografií: funkce NFC na mobilním telefonu (přes Futurezone)

NFC tagy je malý štítek nebo nálepka obsahující čip NFC. Obvykle tato značka obsahuje webovou adresu nebo určité akce na mobilním telefonu, jako je zapnutí WiFi nebo otevření určitých aplikací.

Výhodou NFC Tagů je, že nepotřebujete další aplikace, jako jsou QR kódy. Jednoduše připojíte svůj mobilní telefon k štítku a získáte potřebné informace.

Samotný NFC Tag byl použit pro několik sektorů, například v obchodech nebo společnostech k zobrazení ceny a podrobností o položkách a také k označení umístění.

5. Přístup k informacím Chytrá karta

Zdroj fotografií: funkce NFC na smartphonu (přes žluté objekty)

Funkce NFC v posledním smartphonu je schopnost číst data, vč chytrá karta další a další typy.

Později můžete zůstatek zkontrolovat a také vyplnitelektronické peníze nebo e-mýtná karta. Metoda je velmi snadná a praktická. Kartu jednoduše přiložíte na zadní stranu smartphonu a poté dle libosti doplníte zůstatek.

Vaše zařízení jej automaticky rozpozná a navrhne, jaké aplikace lze použít k přístupu k informacím o kartě.

6 Automatické otevírání aplikací

Pokud máte doma značku NFC, můžete také automaticky otevírat a aktivovat určité aplikace, víte!

Například značky NFC jsou naprogramovány pro přehrávání hudby. Karta s visačkou vám pomůže aktivovat vaši oblíbenou hudební aplikaci jediným klepnutím!

7 Označení polohy místa

NFC již podporuje pokročilé funkce označování polohy, konkrétně BS ( Služba založená na poloze ). Můžete tedy označit konkrétní místo vložením speciální značky NFC.

Tato funkce vám také umožňuje někde se přihlásit a odhlásit. Například v kancelářích, které již podporují nepřítomnost pomocí NFC. Myslíte si, že vaše kancelář už NFC používá?

: NFC má funkce, které usnadňují aktivity. V Indonésii ale zatím není populární

To je ten gang Význam a funkce NFC co potřebuješ vědět. Ukázalo se, že s NFC lze dělat spoustu věcí, že jo!

Jakovo vysvětlení je jasné, co je dnes NFC a jeho využití v Indonésii?

Po přečtení tohoto článku můžete začít využívat funkci NFC na internetu chytrý telefon ty ještě optimálněji!

Přečtěte si také články o NFC nebo jiné zajímavé články z Fanandi Prima Ratriansyah.