Tech Hack

jak změnit velikost fotografií na mobilních telefonech a noteboocích, velikost zdarma!

Potřebujete pasovou fotografii k registraci do CPNS nebo administrativy? Zde Jaka uvádí jednoduchý způsob, jak změnit velikost fotografie, ať už je to 100 kb, velikost 4x6 a další.

Jak změnit velikost fotografie není vůbec složité, znáte to. Ve skutečnosti to můžete udělat online, bez softwaru pro úpravu fotografií na notebooku a pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Možná někteří z vás stále tápou, když chtějí změnit nebo zmenšit velikost fotografie pro různé účely.

Důvodem je, že velikost fotografie je velmi důležitá při tisku fotografií, odesílání fotografií nebo dokonce nahrávání fotografií na stránky s předem stanovenou velikostí.

Jaké je řešení? Zde ApkVenue zkontroluje, jak změnit velikost fotografií online, na HP a mnohem více úplným a nejjednodušším způsobem. Nemusíte se obtěžovat stahováním a učit se vše o Adobe Photoshop.

Vyzbrojeni nejmodernějšími technologiemi dnešních mobilních telefonů budou pořízené fotografie samozřejmě ostřejší a budou mít poměrně velkou velikost.

Podle níže uvedených kroků však můžete změnit fotografie bez jakékoli pomoci software Photoshop. Tady je celá cesta!

1. Jak změnit velikost fotografií na notebooku

 1. Stáhněte a nainstalujte Image Resizer.
Apps Cleaning & Tweaking BriceLambson KE STAŽENÍ
 1. Vyberte fotografie, u kterých chcete změnit velikost. Můžete také nejprve zálohovat fotografie, pro případ, že by proces selhal nebo selhal a výsledkem by byla fotografie zkorumpovaný.
 1. Zvýrazněte fotografii, jejíž velikost chcete změnit, poté klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Změnit velikost obrázků.
 1. Zadejte požadovanou kvalitu obrazu. Zde ApkVenue doporučuje vybrat možnost Velký (vejde se do 1920 x 1080 pixelů).
 1. Poté nezapomeňte možnost aktivovat Změnit velikost původních obrázků (nevytvářet kopie) a Ignorujte orientaci obrázků. Ukončete kliknutím Změnit velikost.
 1. Image Resizer zpracuje fotografii tak, aby byla změněna její velikost. Po dokončení stačí zkontrolovat, zda byl proces úspěšný nebo ne.

2. Jak změnit velikost fotografie na 4x6

Kromě toho existuje také způsob, jak změnit velikost fotografie na 4x6, která se obvykle používá k dokončení formálních dokumentů. Zde je návod.

 1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci Image Resizer na níže uvedeném odkazu.
Apps Cleaning & Tweaking BriceLambson KE STAŽENÍ
 1. Vyberte fotografii, kterou jste změnili Pozadípodle těchto kroků: Jak změnit pozadí červené/modré fotografie. Poté klikněte pravým tlačítkem a vyberte Změňte velikost obrázků.
 1. Vybrat Zvyk a převést na jednotky Centimetry. Zde stačí zadat délku x šířku = 4 x 6. Pokud jste klikli Změnit velikost, pak se velikost fotografie automaticky změní na velikost 4 x 6.

3. Jak změnit velikost fotografie na 100 kB

Potřebujete menší velikost fotografie? Níže se podívejte, jak převést fotografie na 100 kB. Obvykle se fotografie s malou velikostí stávají standardem pro nahrávání fotografií na určité stránky.

 1. Chcete-li převést fotografie na 100 kB, můžete použít online nástroje tak jako IMGOnline.com.ua ke kterému máte přístup zde.

 2. Stránka bude dostupná v ruštině, takže ji musíte nejprve přeložit pomocí Google Translate. Poté vyberte tabZměnit velikost začít měnit velikost.

 1. Pak zůstaneš nahrát fotografii, jejíž velikost chcete změnit, z formátů BMP, GIF, JPEG, PNG a TIFF kliknutím na tlačítko Vyberte soubor.
 1. Zvolte možnost Zkomprimujte soubor jpg do: být v jednotkách 100 kilobajtů nebo jiných velikostech. Pokud stačí kliknout OK a čekat na proces.
 1. Proces je dokončen a vy zůstanete stažení fotografie, jejíž velikost byla dříve změněna kliknutím Stáhnout zpracovaný obrázek.
 • bonus: Kromě použití těchto online nástrojů existují také způsoby, jak převést fotografie na dalších 100 kB, pokud si přečtete následující článek: Sbírka jednoduchých způsobů, jak zmenšit velikost fotografie až na 100 kb.

4. Jak změnit velikost fotografie na HP

Pro ty z vás, kteří jste mimo domov a potřebujete rychle změnit velikost fotografií, můžete jako alternativu použít aplikace pro úpravu fotografií ve svém mobilním telefonu.

Jednou z aplikací pro změnu velikosti fotografií na HP, kterou Jaka doporučuje, je TinyPhoto: Convert (JPEG PNG), Crop, Resize. Podívejte se, jak změnit velikost fotografií na vašem mobilním telefonu pomocí aplikace TinyPhoto níže.

 1. Stáhněte si TinyPhoto z obchodu Google Play.
 2. Otevřete aplikaci TinyPhoto a vyberte Galerie.
 3. Vyberte fotografii, jejíž velikost chcete změnit.
 4. lis Změnit velikost, pak si můžete libovolně zvolit rozměry poskytnutých fotografií nebo je ručně změnit prostřednictvím možností Zvyk.
 5. Můžete také vybrat poskytnutou velikost fotografie nebo ji ručně změnit vypnutím Poměr stran a vybrat si Vlastní šířka a délka.

Je to tedy snadný způsob, jak změnit velikost fotografií bez aplikace Adobe Photoshop pro různé účely, od vytváření fotografických pasů až po odesílání souborů online.

Stále si pletete s Jakovým návodem výše? Neváhejte se tedy ve sloupci komentářů níže zeptat na kompletní řešení. Hodně štěstí!

Přečtěte si články o Tech Hack nebo jiné zajímavé články z Michelle Cornelia.