Tech Hack

7 příčin pomalé wifi a jak to opravit, 100% funguje!

Baví vás streamování filmů, které se náhle ukládají do vyrovnávací paměti? Mohl by být problém s WiFi, gang. Zde jsou příčiny pomalé WiFi a jak to opravit

Máte spojení WiFi sám doma nebo v penzionu?

Samozřejmě, že to nemá málo lidí router Vlastní WiFi doma. Můžete tak snadněji přistupovat k internetu z různých zařízení, jako jsou chytré telefony nebo tablety.

Přesto není neobvyklé, že máme pocit, že WiFi připojení je pomalé, i když při kontrole signálu je plný. Musíte být zmatení, že?

Prostřednictvím tohoto článku vám ApkVenue vysvětlí různé věci o problému WiFi škaredý. Špatné připojení může být způsobeno problémem s konfigurací router, bezdrátové rušení nebo jiné technické problémy.

Příčiny pomalé WiFi a jak to vyřešit

Než budete postupovat podle některých řešení, jak překonat pomalou WiFi, je dobré nejprve znát příčinu pomalé WiFi na vašem mobilním telefonu nebo notebooku / PC. Řešení můžete upravit podle příčiny, o které si myslíte, že se s ní setkáváte.

Místo toho, abyste byli netrpěliví, prostě to zkontrolujte, bando. Koukni na to!

1. Problém s připojením k internetu

První příčinou pomalé WiFi je problematické připojení k internetu. Připojte kabel vašeho PC/notebooku k routeru pomocí ethernetového kabelu.

Chcete-li zkontrolovat rychlost vašeho internetového připojení, můžete navštívit stránku SpeedTest.net. Pokud máte pocit, že něco není v pořádku, znamená to, že je problém s vaším připojením k internetu / WiFi.

Pokud máte pocit, že s hardwarem není žádný problém, znamená to, že problém může pocházet od poskytovatele internetu. Můžete požádat operátora, aby resetoval váš router a připojení.

Pokud používáte Indihome, můžete kontaktovat call centrum Indihome. Stejně tak uživatelé First Media a další poskytovatelé internetových služeb.

2. Stáhněte si velké soubory

Další příčinou pomalé WiFi je stahování s velkou velikostí. Buď nevíte, že stahujete, nebo stahují jiní uživatelé.

Při stahování se WiFi zaměří na šířku pásma, aby se stahování urychlilo. Zvláště pokud stahujete hry s velkými velikostmi.

Pokud potřebujete naléhavě internet, můžete proces stahování pozastavit za předpokladu, že používáte aplikaci pro stahování, jako je IDM.

3. LAN kabel odpojen

Třetí příčinou pomalé WiFi je hardware, přesně LAN kabel připojený k vašemu routeru, gang. Je možné, že jste připojili špatný kabel nebo jej dokonce přerušili.

Existuje mnoho důvodů, proč se kabely LAN mohou zlomit. Počínaje špatnou kvalitou sestavení kabelu, starým kabelem nebo také pokousáním krysou.

Pokud můžete kabel nainstalovat a vyměnit sami, můžete si koupit nový kabel LAN jako náhradu v aplikaci eCommerce. Cena je také docela levná, opravdu, gang.

Jiné je to, když nerozumíte tomu, jak zkontrolovat a vyměnit kabel LAN. Můžete zavolat svému poskytovateli internetu a poslat k vám domů technika.

4. Pokládání routeru

Tuto metodu použijte, pokud jste zkontrolovali rychlost WiFi pomocí ethernetového kabelu a stránky SpeedTest a výsledky jsou normální, ale vaše WiFi je stále pomalé.

Jak víme, router, který používáte, slouží k přenosu WiFi signálů po celé místnosti. Umístění umístění také ovlivňuje rychlost internetu.

Jsou místa, kde se routery nedoporučují, včetně blízkosti oken, uzavřených místností, blízko elektroniky a tak dále.

Když je váš router umístěn v blízkosti okna, váš WiFi signál bude rozdělen mimo dům, takže to není optimální. Uzavřená místnost se nedoporučuje, protože signál bude blokován zdí.

Pokud je router umístěn v blízkosti elektronických předmětů, bude také rušen signál WiFi. Důvodem je, že elektronické předměty vyzařují elektromagnetické vlny, které budou rušit výkon routeru a WiFi signál.

Pro tento problém je nejlepším způsobem, jak překonat pomalou WiFi síť na mobilním telefonu nebo notebooku / PC, umístění routeru doprostřed velké místnosti bez mnoha oddílů, aby bylo snazší zachytit signál.

5. Příliš mnoho uživatelů

WiFi může používat každý, kdo má přístup a je v dosahu routeru. Čím více uživatelů se to samozřejmě projeví na rychlosti vaší WiFi.

Proto můžete nastavit / změnit heslo WiFi prostřednictvím svého routeru, abyste omezili přístup jiným uživatelům, které nechcete.

Kromě omezení uživatelů jsou hesla užitečná také pro ochranu vašich osobních údajů. Napadená WiFi může mít za následek, že vaše osobní údaje budou používat nezodpovědní lidé.

6. Věnujte pozornost FUP (Zásady spravedlivého používání)

Jednou z nejčastějších příčin pomalé WiFi, kterou si mnoho lidí málokdy uvědomuje, je FUP nebo Zásady spravedlivého používání.

FUP je zásada, která reguluje nesprávné používání internetu. Rychlost vašeho internetu se sníží, pokud vaše používání internetu překročí limit FUP.

Mnozí jsou oklamáni Internetovým balíčkem Neomezený, a to jak na domácím internetu, tak na mobilních telefonech. Mnoho ISP tajně aplikuje FUP na neomezené balíčky.

7. Změna ISP (poskytovatele internetových služeb)

Pomalá WiFi ve vás samozřejmě vyvolává emoce. Je to ještě nepříjemnější, pokud se vaše zpomalení WiFi nestane jen jednou, ale mnohokrát.

Pokud jste již otráveni ISP nebo Poskytovatel internetu ten pomalý, posledním řešením je změnit ISP, bando.

V současné době ISP společnosti bojují mezi sebou tarify, aby získaly co nejvíce zákazníků. Existuje mnoho nabídek na instalaci internetu, které můžete najít na internetu.

To je Jakův článek o příčinách a jak opravit pomalou WiFi. Doufejme, že tento článek může odpovědět na vaše otázky o tom, proč je WiFi pomalé.

Uvidíme se zase u dalších Jakových zajímavých článků. Nezapomeňte zanechat komentář ve formě komentáře ve sloupci, který byl poskytnut, gang!

Přečtěte si také články o Tech Hack nebo jiné zajímavé články z Prameswara Padmanaba