Hry

anti-aliasing a 6 dalších herních pojmů, které byste měli znát

Jsou lidé, kteří neznají termíny ve hře. No, tady Jaka shrnuje některé důležité pojmy, které byste měli znát.

Všichni jste určitě hráli hry, tradiční hry, moderní hry, PC hry, hry pro Android a mnoho dalších her. Při hraní se dozvíte o Možnosti nebo volali Dohoda. Možnosti vám umožňují změnit nastavení, jako je zobrazení, zvuk, grafika a tak dále.

Ale možná existují lidé, kteří neznají termíny ve hře, které byste měli znát. Vlastně byste ten termín měli znát hraní her Jde totiž o výkon a pohodlí při hraní her. Jaka tedy při této příležitosti vysvětlí některé pojmy hraní her že hráči musí vědět. Podívejte se na celou recenzi!

  • Kolekce nejúčinnějších online her pro Android s kvótou ze září 2016 Edition
  • Zde je návod, jak hrát hry PlayStation na počítači

Anti-Aliasing a 6 dalších herních podmínek, které musíte znát

Řešení

První termín ve hře je řešení nebo rozlišení. Kdo by neznal rozlišení? Ano, možná to někteří lidé nevědí, ale tohle je něco, co byste měli vědět. Obecně je rozlišení číslo, které určuje velikost pixelů který se zobrazí na monitoru. Nicméně konkrétně rozlišení je hodně pixelů které se objeví na obrazovce počítače a určují celkovou kvalitu obrazu, který se objeví. Všechny monitory mají velikosti výchozíkaždý jako 800x600, 1024x720, 1080x720, 1440x900 a mnoho dalších. Čísla vlevo, například „1366“, označují šířku obrazovky a vpravo „768“ značí výšku obrazovky.

Pro ty z vás, kteří někdy vidí, že je vedle velikosti obrazovky ještě další číslo, například 30 Fps nebo 60 Fps, je to číslo, které ukazuje, kolik rámy/sec, které může váš monitor zobrazit. Pokud jste zvědaví, můžete se na to podívat zde. Rozlišení je také něco, co ovlivňuje výkon ve hrách. Proč? Protože čím větší rozlišení, tím těžší bude proces vykreslování obraz, což vedlo k tomu, že příčinou byla plná VGA paměť zpoždění na hrách.

Kvalita textur

Období hraní her další je kvalita textur nebo kvalitu textury. To je něco, co ovlivňuje krásu prostředí ve hře. Říká se tomu krása, protože čím lepší textura ve hře, tím lepší hru hrajete nemovitý, elegantní, krásné a při hraní vypadá dobře.

Většina her má nastavení kvality resp kvalita textur totéž, ale někdy mají některé hry mírně odlišné nastavení. Určitě ale platí, že čím vyšší nastavení kvality, tím plynulejší herní prostředí hrajete. Zabere to spoustu místa na vašem VGA a samozřejmě může být příčinou zpoždění.

Anti aliasing

Před diskuzí Anti aliasing, někdo už zná význam aliasing? Ano, aliasing jsou jemné čáry, které se objevují v důsledku obrázků s nízkým rozlišením, což má za následek pixelů který je méně hustý a způsobuje méně jemných linek. Takže tak anti-aliasing je anti, takže se to nestane aliasing. Existují 2 typy anti-aliasing ve hře se používají:

  • Prostorové vyhlazování: Anti-aliasing Tato metoda využívávykreslování obrázek nebo grafiku v nejvyšším rozlišení a poté převedené na rozlišení, které používáte. To způsobí, že obraz/rámy zobrazené ve hře ve formě obrázků /rámy který má vyšší rozlišení, než jaké používáte. Proti-aliasing ovlivňuje pouze čáru kolem objektu. Obvykle má na výběr nastavení, jako je MSAA (Multisample Anti-Aliasing) a SSAA (Super Sample Anti-Aliasing, také známý jako FSAA nebo Full Screen Anti-Aliasing).

  • Post-processing Anti-aliasing: Anti-aliasing Tato metoda využívá metodu vyhlazení okrajů obrazu po vykreslení obrazu.vykreslování nebo zpracovány. Co je vyhlazeno, je vše pixelů ve hře, včetně shaderya mají některá nastavení, jako je FXAA (Fast Approximate Anti-Aliasing), TXAA (Temporal Anti-Aliasing), SMAA a AMD MLAA (Morphological Anti-Aliasing).

Většina her nemá nastavení pro výběr typu antialiasing který použít. Takže, abyste to změnili, můžete se na to spolehnout VGA ovladače vaše nastavení anti-typualiasing které chcete použít.

VSync

VSync nebo Vertikální synchronizace funkce k synchronizaci výstupní fps (snímků za sekundu) hry, kterou hrajete, pomocí snímků za sekundu vašeho monitoru. Cílem je zabránit trhání obrazu zobrazeného na obrazovce počítače. Vaše obrazovka má například fps 60, ale hra, kterou hrajete, má průměrnou fps 90 až 100. No, toto nevyvážené fps způsobí, že se obraz během hraní náhle rozdělí.

Upozorňujeme však také na to, že VSync, který dokáže omezit dělení obrazu při hraní této hry, má své nevýhody. Tento VSync zpomalí výkon hry, kterou hrajete, a způsobí, že hra, kterou hrajete, bude někdy ovlivněna zpoždění. No jo, ale v klidu! Teď je to hodně Řidiči VGA, která poskytuje funkci pro spuštění VSync při hraní her. Například G-Sync od Nvidie a FreeSync od AMD, které umí snížit zpoždění způsobené VSync.

Ale pomocí funkce VSync s Řidiči VGA také vyžaduje, aby GPU a obrazovka byly kompatibilní. Proto je pro vás lepší vypnout Vsync, abyste si užili plynulejší hru, i když se někdy obraz náhle rozdělí.

Teselace

Podmínky ve hře Teselace má také důležitou funkci, protože může poskytnout reálnější efekt ve hře. Proč? protože teselace funguje na pomoc GPU popř grafická karta najděte další prohlubně v texturovaném povrchu, které vytvoří efekt hrbolů, jako jsou schody, hrboly na zemi a tak dále.

Ale je potřeba vědět, teselace to značně vyčerpá VGA paměť. Takže hry, které hrajete znovu, musíte cítit zpoždění. Pro ty z vás, kteří mají super počítačové specifikace, to možná zkrášlí váš herní zážitek. Nicméně pro ty z vás, kteří mají průměrné specifikace, se můžete pouze vzdát. Ha ha ha.

Ambient occlusion

Období hraní her další je ambient occlusion. To slouží k vytvoření stínů, které vytvářejí realistický dojem na objekty ve hře. Proto je toto nastavení někdy odděleno od stín protože se liší od stín, ambient occlusion jen přidává tmu a světlo v některých částech, kam stíny a světlo ve hře nedosáhnou.

Účinek od ambient occlusion Není to příliš patrné, pokud si ve hře nedáváte dobrý pozor na své okolí. Efekt je však poměrně výrazný, protože stíny objektů ve hře vypadají realističtěji. Ale nebojte se, tento efekt vaše VGA příliš nevyčerpá. Je tedy na vás, zda jej chcete používat nebo ne.

Anizotropní filtrování

Anizotropní filtrování efekt pro snížení množství rozmazání textury ve hře a zjemnění tak, aby textura viděná z dálky byla stejná jako při pohledu zblízka. Před aktivací anizotropního filtrování Bi nebo trilineární filtrování se aktivuje jako první a způsobí vzdálené vypadnutí grafiky.

Na druhou stranu anizotropní filtrování duplikuje texturu z blízké vzdálenosti a použije ji na dálku, aby textura vypadala podobně. Výsledkem je, že textury viděné z dálky budou vypadat stejně jako zblízka. Ale pamatujte, že také musíte znát své schopnosti přístroj vy. Nebuďte příliš nuceni používat vysokou grafiku, zvláště pokud vám chybí VGA. Později to mohlo dokonce explodovat. Hehehe.

Přidání

Jak upravit herní grafiku jedním kliknutím

Obvykle je velmi obtížné upravit nastavení grafiky ve hře, zvláště pokud je musíte zkoušet jednu po druhé, no, později to může být problém. No, tady vám Jaka řekne rychlý způsob, to znamená, že to stačí nastavit pomocí aplikace VGA a vybrat si, která nastavení budete používat, jako například:

Snímek obrazovky nastavení herní grafiky na AMD

  • Výkon: Znamená plynulý výkon.
  • Vyrovnaný: Vyvážení výkonu a kvality grafiky ve hrách.
  • Kvalitní: Aby vaše hra byla na úrovni úžasně krásných a úžasných obrázků zpožděníje to pro ty, kteří mají průměrné parametry.

Snímek obrazovky nastavení grafiky hry v NVidia

Pokud žijete u Nvidie Klikněte na Optimalizovat a vaše hra bude velmi plynulá. Pokud chcete dobrou grafiku, tak ano nastavení v ultra a vaše hra bude vypadat velmi krásně a skutečně. No, doufejme, že Jakovo vysvětlení může přispět k vašemu pochopení podmínek ve hře.