Utility

je v pořádku odstranit složku "windows.old" po upgradu systému Windows 10?

Pokud upgradujete na Windows 10, možná jste se zeptali, co je složka Windows.od? Lze smazat složku Windows.old? Tady, Jaka vysvětluje.

Windows 10 skutečně přinést čerstvý vzduch pro uživatele operačního systému Windows. Poté, co jste předtím ztratili funkci tlačítka Start Windows 8, najdete jej opět ve Windows 10. Nejen to, dlaždice stále můžete najít interaktivní ve Windows 8 ve Windows 10. Pokud máte vylepšit na Windows 10, možná jste se zeptali, co je složka Windows.old? Mohu po upgradu systému Windows 10 smazat složku „Windows.old“?

  • 5 důvodů, proč byste měli upgradovat počítač na Windows 10
  • 5 špatných věcí, které se stanou, pokud upgradujete na Windows 10
  • Jak změnit nabídku Start systému Windows 10 na systém Windows 7

Pro ty z vás, kteří vylepšit z Windows 7 na Windows 8, pak nyní vylepšit do Windows 10, musíte být obeznámeni s hledáním složky Windows.old. Ještě jste to nenašli? Možná si nedáš pozor.

Co je složka Windows.old?

Když dostanete oznámení vylepšit do Windows 10 na vašem PC, určitě budete rádi a stáhněte si ho. Stahování je dokončeno, systém Windows provede přípravy k provedení vylepšit, z nichž jedním je vyrobit záloha ze systému, který jste používali dříve. Nyní, Tato složka Windows.old je složkou pro uložení výsledků záloha z operačního systému, který jste používali dříve. Pokaždé, když skončíte, najdete složku Windows.old vylepšit Systém. Složku Windows.old obvykle najdete na místním disku C na vašem PC.

Lze smazat složku Windows.old?

Jaka již dříve zmínila, složka Windows.old obsahuje výsledky záloha z operačního systému, který jste používali dříve. Tak Složku Windows.old můžete použít později, pokud vám nevyhovuje Windows 10 a chcete se vrátit k používání Windows 8. Dá se to tedy smazat? Pokud máte opravdu pocit, že se k předchozímu operačnímu systému nevrátíte, Složku Windows.old lze bezpečně odstranit. A opět, složku Windows.old lze používat pouze po dobu 1 měsíce. Pokud se do 1 měsíce nevrátíte k předchozímu operačnímu systému, složka Windows.old bude systémem Windows smazána.

Výhodou smazání složky Windows.old je, že máte nadbytečné volné místo pro instalaci dalších aplikací. Rozumné velikostmůže to být až desítky gigabajtů ne?

Jak odstranit složku Windows.old

Složku Windows.old lze sice smazat, ale nelze ji jen tak libovolně smazat pomocí tlačítka Vymazat. Protože se jedná o důležitý systém, jeho odstranění vyžaduje jiný krok.

  • Ve vyhledávací liště prosím vyhledejte Vyčištění disku. Nebo klepněte pravým tlačítkem myši na jeden z adresářů pevného disku a vyberte Vyčištění disku.
  • Vyberte místní disk disk C. Poté vyberte OK a nechte proces snímání Procházka.
  • Po procesu snímání hotovo, pak vyberte Clean Up System. A nechat proces snímání zpět běží.
  • Když se znovu objeví vyskakovat, svitek dolů a vyberte Předchozí instalace Windowsa poté vyberte OK.
  • Pokud jste si naprosto jisti, že jej smažete, zobrazí se dialogové okno Pokud vyčistíte předchozí instalace systému Windows nebo dočasné instalační soubory, nebudete již moci obnovit počítač zpět na předchozí verzi systému Windows. Jste si jisti, že to chcete udělat?, prosím vyber si Vymazat soubory.

Odstraněním složky Windows.old nyní máte nadbytečný úložný prostor, který můžete použít k ukládání dat pro aplikace, které jste nainstalovali. Docela dobré, že? Takže když najdete složku Windows.old, odstraňte ji. Dokud jste si jisti, že už to nepotřebujete, proč si to nechat? Je to jen vzpomínka, ne?