Produktivita

jak snadno vybrat nejlepší ram pro PC a notebook

Jak vybrat RAM? Pojďme se podívat, zde je návod, jak vybrat nejlepší RAM pro PC a notebooky! protože ne každý počítačový systém používá stejný typ paměti RAM.

Kromě rychlosti procesoru a úložiště je další věcí, která určuje rychlost počítače, RAM. Má důležitou funkci, která pomáhá procesoru provádět výpočetní proces. Použití správné paměti RAM je proto nutností.

V současné době je na trhu tolik různých variant RAM. Důvodem je, že ne každý počítačový systém používá stejný typ paměti RAM. Nevíte si rady s výběrem RAM? Podívejme se, zde je návod, jak vybrat nejlepší RAM pro PC a notebooky!

  • Vybavte Ryzen, G.Skill uvádí na trh super rychlou speciální RAM!
  • Zde je návod, jak snadno a jednoduše překonat nečitelnou paměť RAM na PC/laptopu
  • Jste si jisti, že RAM vašeho PC/notebooku je rychlá? Těchto 5 softwaru to dokáže otestovat

Jak vybrat nejlepší RAM pro počítače a notebooky

Zdroj fotografií: Obrázek: Geil

Jak vybrat nejlepší RAM pro PC a notebooky, a to tak, že nejprve rozpoznáte svůj počítačový systém, který souvisí s RAM. Abyste byli schopni správně rozpoznat váš počítačový systém související s RAM, můžete se řídit následujícími otázkami.

Otázka výběru nejlepší paměti RAM pro PC a notebooky

1. PC nebo notebook?

Odpovědět: Pokud používáte PC, vyhledejte DIMM / LODIMM / LO-DIMM. Pokud jde o notebooky, pak hledejte SODIMM / SO-DIMM.

2. DDR3 nebo DDR3L nebo DDR4?

Odpovědět: Chcete-li zajistit DDR3/DDR3L a DDR4, můžete zkontrolovat prostřednictvím patice na základní desce. Protože mezi paticemi DDR3/DDR3L a DDR4 je to rozhodně jiné.

Abyste se ujistili, že je zásuvka na základní desce, můžete hledat na Googlu pomocí vzorce „Specifikace (značka typu základní desky)“ nebo „Specifikace (značka typu notebooku)“. Příklady výsledků vyhledávání.

Zdroj fotografií: Obrázek: Příklad výsledků hledání

Speciálně pro DDR3 a DDR3L oba používají stejnou patici. DDR3L je aktualizace z DDR3, která používá nižší napětí, což je 1,35V. I tak má DDR3L schopnost zpětná kompatibilita. To znamená, že jej lze nainstalovat na DDR3.

Jde o to, že mezi DDR3 a DDR3L se nemusíte bát přecházet tam a zpět. Pokud je cenový rozdíl malý, zvolte DDR3L.

3. Kapacita RAM?

Pro určení kapacity RAM platí, že čím větší, tím lepší. Chcete-li však dnes provozovat různé druhy softwaru, je dobré mít minimálně 8 GB.

Co je největší? Záleží na řadiči paměti na procesoru. Některé procesory mají různé hodnoty maximální kapacity RAM. Například Intel Atom N570, který má RAM maximálně 2GB. Pokud nainstalujete 4GB, nevstoupí do POST.

Chcete-li zjistit maximální hodnotu RAM, můžete vyhledat Google. U Intelu hledejte podle vzorce „Ark (Typ procesoru)“. A pro AMD to bohužel neinformuje. Příklady výsledků vyhledávání.

Zdroj fotografií: Obrázek: Příklad výsledků hledání

4. Rychlost RAM?

Odpovědět: Pro rychlost RAM musíte znovu zkontrolovat základní desku. Tentokrát musíte pouze zkontrolovat schopnost paměťového řadiče.

Abyste se ujistili, že je to stále stejné, můžete vyhledávat na Googlu pomocí vzorce „Specifikace (značka typu základní desky)“ nebo „Specifikace (značka typu notebooku)“. Příklady výsledků vyhledávání.

Zdroj fotografií: Obrázek: Vyhledávání základní desky Zdroj fotografií: Obrázek: Laptop Search

5. Časování RAM?

Odpovědět: U časování RAM není nic, čemu byste měli věnovat pozornost. Nejprve upřednostněte vysokou rychlost RAM a poté zvolte nejmenší časování RAM.

6. Značka RAM?

Odpovědět: U bezplatných značek se stačí přizpůsobit vaší kapse. Pokud si vyberete drahou značku, obvykle používá dobrý čip (obvykle Samsung) s potenciálem přetaktování a trvanlivost ten dobrý.

7. Funkce chladiče?

Odpovědět: Pokud je lepší, pokud ne, není také žádný problém. Protože většina RAM je nyní také doživotní zárukou. Pokud je poškozená, je to jen záruka, pokud není poškozena nálepka a není fyzicky deaktivována RAM.

8. Vlastnosti RGB?

Odpovědět: Jen estetika, samozřejmě není vůbec povinná.

9. Speciální RAM?

Odpovědět: Počínaje rokem 2015 existuje několik speciálně navržených RAM. Příklad G.Skill Trident X optimalizovaný speciálně pro platformu Intel X99. Pak je tu G.Skill Flare X, který je optimalizován speciálně pro platformu Ryzen.

Rozdíl je v tom, že speciální RAM se vyrábí pomocí čipů na základě výsledků testů kompatibility přetaktováním na určitých platformách. Pokud se jedná například o Ryzen, samozřejmě se testování provádí s platformou Ryzen.

Takže takhle vybrat nejlepší RAM pro PC a notebooky, jejichž smyslem je ve skutečnosti odkazovat na možnosti počítačového systému, který máme. Zejména pokud používáte APU, je samozřejmě výběr správné RAM povinné.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Co si o tom myslíte, je něco méně jasného? Pokud existují nedostatky, můžete se zeptat prostřednictvím sloupce komentářů. Později to ApkVenue přidá do článku. Děkuji.

Nezapomeňte si také přečíst související články RAM nebo jiné zajímavé příspěvky od Syn Andalas.

Bannery: Gizmodo