Produktivita

15+ profesionálních fotografických tipů a triků pomocí fotoaparátu chytrého telefonu

můžeme skutečně maximalizovat, abychom získali jedinečný a kvalitní úlovek. Jediné, co musíte udělat, je experimentovat s kreativními nápady a dělat, co je v našich silách, abychom z toho vytěžili maximum a získali jedinečný úlovek.

V minulosti byla fotografie spíše synonymem pro techniku ​​fotografování pomocí profesionálních fotoaparátů jako např DSLR například. Ale teď jsme vstoupili do světa mobilní fotografování, kde jsou dnes chytré telefony vybaveny stále sofistikovanějšími fotoaparáty a Zkušenosti což je s profesionální kamerou neméně vzrušující.

Bez ohledu na typ smartphonu, který používáte, jej můžeme skutečně maximalizovat, abyste získali jedinečné a kvalitní úlovky. Podle AndroidPit stačí experimentovat s kreativními nápady a provádět více než 15 profesionálních fotografických tipů a triků pomocí následujících fotoaparátů pro chytré telefony.

  • 7 tipů a triků pro profesionální fotografování pomocí fotoaparátu chytrého telefonu
  • 7 profesionálních fotografických triků s fotoaparátem chytrého telefonu
  • Speciální! Zde je návod, jak vytvořit dvojité fotografie na chytrých telefonech Android

15+ profesionálních fotografických tipů a triků pomocí fotoaparátu chytrého telefonu

1. Vyčistěte čočku fotoaparátu smartphonu

Než půjdeme dále, začněme tím nejjednodušším, totiž čistý objektiv fotoaparátu váš smartphone. Smartphony jsou tak připoutané ke svým uživatelům, ať jste kdekoli. Vzhledem k tomu, že je čočka fotoaparátu často používána, určitě na ní budou ulpívat otisky prstů a prach, obojí velmi jemný až viditelný prach. Pokud jej nevyčistíme, mohou být záběry fotoaparátu rozmazané.

2. Použijte tlačítko fotoaparátu jako tlačítko Závěrka

Většina smartphonů není vybavena vyhrazeným tlačítkem fotoaparátu, místo toho jej můžete upravit tlačítko hlasitosti jako tlačítko závěrka fotoaparát pro minimalizaci vibrací. Stejně tak u fotek selfie, pokud je to možné, použijte tlačítka hlasitosti, abyste se mohli více soustředit na získávání Pozadí hezké fotky.

3. Maximalizovat Zkratky Fotoaparát

Většina smartphonů Android má zkratky speciálně pro rychlé spuštění fotoaparátu, samozřejmě je to praktičtější zejména pro zachycení improvizovaných okamžiků, které trvají krátkou dobu. No můžeš se učit zkratky poskytuje prodejci váš smartphone, je to jiné. Obvykle se nachází ve spodní části oblasti lockscreen nebo také jednoduše dvakrát stiskněte domovské tlačítko na chytrých telefonech Samsung nebo dvakrát stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti na chytrých telefonech ASUS ZenFone a dalších.

4. Krajinná fotografie

Fotografie krajina s formátem 16:9 se obvykle používá k zachycení přírodních scenérií nebo v jiném smyslu je typem fotografie, která zaznamenává krásu přírody. Přírodní scenérie jsou jistě tak krásné, zvláště v určitých obdobích, kdy můžeme citlivě označit povahu a směr slunečních paprsků. Například odpoledne nebo brzy ráno, kdy jsou sluneční paprsky nažloutlé a směr pádu tvoří velmi dlouhý stín předmětu.

5. Nepoužívejte LED blesk

K získání skvělých fotografií vždy používejte přirozené světlo. Dokonce i profesionální fotografové s fotoaparáty DSLR je funkce blesku obecně vyhrazena výhradně pro nouzové případy. Umístění LED blesku na smartphonu je příliš blízko objektivu, takže efekt bývá markantní. Pokud přirozené světlo nestačí, můžete hodnotu zvýšit expozice (EV) a ISO na kameře. Pamatujte však, že zvýšení ISO může také způsobit „šum“. Kromě případů, kdy fotíte během dne, kdy je slunce za vaším objektem.

6. Nepoužívejte digitální zoom

Použití digitální zoom na smartphonu se to rovná zničení fotek. Pokud váš fotoaparát nemá optický zoom, kde objektiv fotoaparátu skutečně trčí z vašeho zařízení (jako Samsung Galaxy K Zoom). Nejlepší alternativou je zoomování pomocí úprav fotografií po pořízení fotografie.

7. Seznamte se s použitým fotoaparátem smartphonu

Koupili jste si drahé smartphony, využijte propracovanosti fotoaparátu naplno. Zvlášť dnešní smartphone, i když není vlajková loď, fotoaparát zabudovaný ve smartphonu nízký konec a střední konec také dost, aby vyhovovaly potřebám fotografie pro běžné lidi.

Jediné, co musíte udělat, je rozpoznat detaily fotoaparátu nainstalovaného ve vašem smartphonu. Rozlišení si nevšímejte jas, režimy fotografování, filtry a další. Znáte to přísloví můžete, protože je to normální ? Ano! Pokračujte ve cvičení, abyste byli lepší!

8. Přiblížit se a naplnit Hledáček

Když jste daleko od objektu fotografie, dostanete se postava malý kdo prohrál s Pozadí kolem. Chcete-li získat dobré fotografie, měli byste se vyhnout funkci zoom, protože snižuje kvalitu obrazu. Stačí se jen přiblížit a splnit hledáček nebo obrazovka smartphonu s vaším fotografickým objektem.

9. Vždy pamatujte na pravidlo o složení třetin

Fotografický objekt nelze vždy umístit doprostřed rámy. Pokud chcete, aby výsledná fotografie byla co nejpřirozenější, použijte kompozici Pravidlo třetin. Myšlenka za složením Pravidla třetin je zhroucení rámy na tři stejné části, jak horizontálně, tak vertikálně.

Některé fotoaparáty smartphonů mají nastavení, která umístí tyto čáry, abyste při fotografování snáze viděli tu nejlepší kompozici. Bod, kde se tyto čáry protínají, je místo, kam byste měli umístit objekt fotografie rámy. Výsledky budete určitě ohromeni!

10. Získejte to nejlepší osvětlení

Přirozené osvětlení vždy vede k lepším barevným fotografiím než na fotografiích pořízených blikat Fotoaparát. Pokud fotíte v interiéru, hledejte umělé světlo nebo malé přirozené světlo, které bude vaše fotografie odrážet.

11. Používejte lidské předměty pro lepší výsledky

Nádherné scenérie zachycené pouhým okem zachytíte jen fotoaparátem chytrého telefonu jen velmi těžko. Pro lepší výsledky použijte na fotografii lidské objekty. Díky tomu jsou fotografie osobnější a památný. Samozřejmě to dává větší hodnotu pohledu.

12. Fotografování panoramat s duálními lidmi

Fotoaparáty smartphonů střední až vyšší třídy jsou obecně vybaveny funkcemi fotoaparátu Panoráma. Pokud chcete natočit panorama s objekty nebo lidmi, kteří vypadají dvojitě, způsob, kdy fotoaparát pořídí snímek v úhlu 360 stupňů, se fotografovaná osoba pohybuje zleva, do středu a poté doprava podle směru pohybu fotoaparátu .

13. Fotografování panoramatických snímků ve vozidle

Není třeba otáčet fotoaparátem o 360 stupňů, můžete také fotit Panoráma zatímco ve vozidle. Jediné, co musíte udělat, je přepnout fotoaparát do panoramatického režimu, poté fotografovat z ruky a snažit se být stabilní.

14. Přiblížení při fotografování pomocí binokulárních čoček (dalekohled)

Téměř všechny typy smartphonů střední až vyšší třídy mají fotoaparáty, které jsou vybaveny funkcemi Zvětšení. Průměrné vlastnosti fotoaparátů chytrých telefonů však nejsou daleko. Kromě toho je třeba poznamenat jednu věc, pořizování snímků pomocí funkce zoom na fotoaparátu chytrého telefonu je obvykle výsledná kvalita snímku nižší, snímek není ostrý a má tendenci být hodně hluk. Chcete-li to obejít, můžete využít dalekohled nebo dalekohled k výměně zoomového objektivu namontovaného před fotoaparátem smartphonu.

15. Použití kapek vody k fotografování maker

Pokud nemáte externí makro objektiv, můžete použít vodu nakapanou přes čočku fotoaparátu smartphonu. Náhradou může být zakřivený tvar vody filtrmakro objektiv vy. Ujistěte se, že se do smartphonu nedostane voda.

16. Použijte kryty autoskel jako odrazky

Pokud není k dispozici reflektor, který by bylo možné použít pro profesionální fotografické aktivity, můžete také použít zlatý nebo stříbrný kryt předního skla automobilu, který lze použít jako náhradní reflektor.

17. Použijte náhlavní soupravu k výměně tlačítka spouště

Můžete také fotit selfie bez stisknutí tlačítka závěrka přímo na smartphonu. Náhlavní soupravu můžete použít jako spojovací nástroj pro mačkání tlačítek závěrka. Takže vzdálenost mezi vámi a vaším smartphonem může být větší. Smartphone lze umístit na stůl nebo zeď pomocí stativu nebo kartonového stojanu. Poznámka: Ujistěte se, že náhlavní souprava tuto funkci podporuje závěrka a připojte se k aplikaci fotoaparátu.

18. Fotografie pod vodou

Posledním trikem je focení pod vodou. Co znamená fotografování? pod vodou zde se smartphone vloží do čirého skla a poté se polovina skleněného těla ponoří do vody, aby se objekt vyfotografoval. Aby snímek vypadal jako střelba z vody. Tento trik je trochu riskantní, takže je třeba dávat velký pozor, aby se vám do sklenice nedostala voda.

To je více než 15 tipů a triků pro profesionální fotografování pomocí fotoaparátu chytrého telefonu. Pokračujte ve zdokonalování svých dovedností pomocí průlomových kreativních nápadů k vytváření jedinečných a kvalitních fotografií.