Produktivita

10 správných poloh při sezení před počítačem

Prostřednictvím následujícího článku vám chceme sdělit správné a zdravé sezení před počítačem. Samozřejmě s vysvětlením, které je snadné pochopit a sledovat.

Postoj dnešních mladých lidí je stále divnější a horší. Ne kvůli učebním činnostem nebo hrám, které hrají před domem, ale proto, že jsou příliš dlouho před elektronikou, zejména počítači.

Proto vám chceme prostřednictvím následujícího článku sdělit správné a zdravé sezení před počítačem tak, jak je sestavil tým z webu WikiHow. Samozřejmě s vysvětlením, které je snadné pochopit a sledovat.

  • DÁVEJ SI POZOR! 80 % uživatelů počítačů na světě je touto nemocí ohroženo
  • DÁVEJ SI POZOR! Připravte se na to, že dostanete těchto 5 nemocí, pokud trávíte příliš dlouho před počítačem
  • Jak zlepšit shrbené držení těla kvůli příliš dlouhé době před gadgety

Jak správně a správně sedět před počítačem

1. Posaďte se vzpřímeně

Zkuste se posadit tak, že si pas položíte na opěradlo židle. Udržujte stehna rovná nebo níže než váš pas a záda nakloňte a vytvořte úhel 100 stupňů.

2. Posaďte se blízko klávesnice

Kromě těla v blízkosti klávesnice se snažte umístit klávesnici vždy přímo před tělo, ne bokem.

3. Nastavte polohu klávesnice co nejpohodlněji

Ujistěte se, že poloha vašich ramen je uvolněná a vaše lokty nejsou něčím omezeny. Lokty by měly být v otevřené poloze se zápěstími rovně.

4. Upravte sklon z klávesnice

Pomocí nožiček klávesnice upravte sklon. Záleží na poloze sedu, kterou implementujete. Pokud sedíte vysoko, udělejte to klávesnice ploché nebo daleko od zápěstí. Místo toho udělejte klávesnice nakloněný dopředu pro ty z vás, kteří sedí nízko nebo paralelně.

5. Použijte opěrku rukou

Aby se zápěstí neunavovalo a nebolelo, klávesnice, která je vybavena Opěrka rukou je správná volba. Palm Rest je vyvýšenina před klávesnicí, která udržuje zápěstí v dobré poloze.

6. Umístěte monitor správně

Nastavte monitor do správné polohy tak, aby byl váš krk pohodlný. Nastavte monitor tak, aby byl přímo před obličejem, aby krk nemusel příliš podpírat hlavu.

7. Při psaní umístěte zdroj psaní před monitor a paralelně s ním

Když zadáváte a používáte jako zdroj tiskové médium, zkuste knihu nebo papír umístit přímo na spodní část obrazovky. To je velmi užitečné pro minimalizaci pohybu těla, zejména krku při práci.

8. Použití pouzdra na klávesnici a myš by bylo lepší

Je to trochu extravagantní, ale klávesnice a myš, které se na trhu prodávají, mají funkci, kterou není radno podceňovat. Místo, které ponese klávesnici v ergonomické poloze, je dobré pro polohu ruky při psaní nebo dlouhodobém používání myši.

9. Udělejte si pravidelnou přestávku

Dlouhé sezení není pro tělo dobré. Nezapomeňte se na chvíli postavit, udělat si malou procházku a protáhnout si klouby. Odpočinek očí je také důležitý, aby byly oči v dobré kondici a snadno se neunavily.

10. Protáhněte zápěstí a prsty

V neposlední řadě si protahujte zápěstí vždy alespoň šestkrát denně. Udělejte to ohnutím paží nahoru a dolů tak, aby se vaše zápěstí cítila přitažená. Tento krok je důležitý, aby se uživatelé počítačů vyhnuli riziku Syndrom karpálního tunelu.

To je v pořádku. Nyní se již nemusíte bát hrozby bolestí zad, krku a paží při dlouhodobém používání počítače. Je něco, co nám uniklo? Nezapomeňte vyjádřit svůj názor ve sloupci komentářů níže.

Zdroj: WikiHow

WAKI Productivity Apps KE STAŽENÍ