Produktivita

Licence Windows, která je levná, je originální nebo ne? zkontrolujte zde!

Operační systém Windows má tři typy licencí. Co jsou? Zde je vysvětlení.

Windows je jedním z mnoha operačních systémů, které používají uživatelé počítačů po celém světě. Operační systém vyvinutý společností Microsoft To je uživatelům známé jako operační systém, který má nespočet funkcí a výhody, které nemusí existovat v jiných operačních systémech. Kromě toho má operační systém Windows také displej uživatelsky přívětivý které mohou velmi snadno pochopitelné i noví uživatelé.

Mluvit o OknaTento operační systém samozřejmě nelze oddělit od názvu licence. Abychom jako uživatelé mohli plně využívat svůj potenciál muset koupit licenci poskytované společností Microsoft. Je tu však jedna věc, která se někdy stává otázkou, Windows, který je levný, je nebo ne? Abychom na tuto otázku odpověděli, musíme nejprve vědět Typy licencí pro Windows. Jak je citováno z tenforums.com, proprietární operační systém Bill Gates Má tři typy licencí. Co jsou? Zde je vysvětlení.

  • Word Flow, oficiální klávesnice společnosti Microsoft speciálně pro psaní jednou rukou
  • Různé způsoby, jak převést PDF do Wordu z vašeho oblíbeného gadgetu, opravdu snadné!
  • Jak otevřít soubory PDF, PowerPoint, Excel a Word na telefonu Android

Je levná licence Windows originální nebo ne? Zkontrolujte zde!

1. Maloobchod

Maloobchod nebo jak se tomu často říká FPP (úplný balíček produktu) je typ licence Windows. Tuto licenci můžete získat na Microsoft Store nebo v maloobchodě, který jej oficiálně prodává. Obvykle tato licence je fyzický produkt, což znamená, že dostanete krabici, DVD nebo flash disk, produktový klíč, a další. Pokud jej však koupíte přes on-line, získáte pouze produktový klíč.

Jaké jsou tedy výhody tohoto typu maloobchodní licence? Výhody jsou Tuto licenci lze přenést na jiný počítač. Takže například změníte svůj notebook nebo desktop, tuto licenci můžete bez problémů používat i nadále. Microsoft také poskytuje Podpěra, podpora plně na tuto licenci. Pokud se tedy něco pokazí, můžete přímo kontaktovat Microsoft CS.

Nevýhodou tohoto typu maloobchodní licence je však nízká cena drahý. Na Windows 10 Home oceněno pouze na Rp2 199 999,-. Za tu cenu však dostanete plná podpora od společnosti Microsoft.

2. OEM

OEM (výroba originálního vybavení) je licence vydaná společností prodávajícího, kde je licence již připojena Hardware od dodavatele, ať už jde o notebook nebo stolní počítač. Tato licence může také být nákladově efektivním řešením pokud chcete používat originální a legální produkty, protože si musíme vybrat notebook nebo stolní počítač, který tuto licenci podporuje.

Tato licence má však určité nevýhody. Ano, licence je nepřenosná protože je připojen nebo zabudován do hardwaru. Tato licence také bez podpory od Microsoftu, protože licenci plně vlastní prodejce. Pokud se tedy něco pokazí, nahlaste to dodavateli, nikoli společnosti Microsoft.

3. Hlasitost

Konečně existují multilicence. Tato licence obvykle adresované do oboru podnikání nebo společnosti kteří mají velký počet PC. Microsoft bude tento typ licence prodávat společnostem, aby mohly nainstalována najednou na více PC. Kolik? Záleží na rozhodnutí společnosti a Microsoftu.

Takže nyní zpět k předchozí otázce, Windows, která se prodávají levně, jsou licence originální nebo ne? Odpověď, pokud odkazujete na tři typy licencí výše, odpověď samozřejmě není maloobchodní, může být OEM nebo Volume, nebo to může být maloobchodní ale z odcizených popř hackování.

Je to originální? Evidentně originální. Je to však skutečně legální nebo nelegální? Právní protože Microsoft vydal licenci. Ilegální protože OEM nebo multilicence nejsou určeny pro osobní použití. Přesněji řečeno, neetický protože k tomu Windows použil nesprávnou cestu.

No, v podstatě všechny ty licence Windows originál, protože licenci vydal sám Microsoft. Jediný rozdíl je však jen způsob, jak to získat, ať už by to mělo být nebo ne. Vše se však vrátí k uživateli, ať už chce použít správnou cestu nebo ne, protože je to všechno volba.