Hardware

6 věcí, které je třeba zvážit před nákupem solární nabíječky

Solární nabíječka je zařízení pro nabíjení, které jako zdroj energie využívá sluneční světlo. Než se rozhodnete pro koupi, věnujte nejprve pozornost těmto 6 věcem!

Lidé, kteří jsou aktivní venkovní zdá se nemožné přežít pouze spoléháním se na výchozí baterii a nabíječku z gadgetu, který si koupil. Dokonce i powerbanka, která je docela užitečná, se někdy cítí neuspokojivá. Protože nezřídka zapomínáme, jsme líní nebo nemáme čas to nabíjet, dokud není čas odejít. Je to tak, někdy dochází energie příliš rychle, i když stále potřebujeme zůstat venku. Nyní je tu nové řešení, které zní slibněji: Solární nabíječka HP.

věrný svému jménu, Solární nabíječka je nástroj pro nabíjení která využívá sluneční světlo jako zdroj energie. Nepotřebuje elektrickou zástrčku, takže je praktické jej používat kdekoli, pokud můžete dostat sluneční světlo. Protože se však stále jedná o novou technologii, lidé bývají zmatení, jak tento produkt koupit. Musí být drahé získat užitečné funkce? Nebo stačí ten levný, aby vyhovoval potřebám? Dobrá a špatná kvalita solárních nabíječek HP je patrná z následujících funkcí:

  • 5 snadných způsobů, jak odlišit originální a falešné nabíječky
  • Mám odpojit nabíječku HP, když se nepoužívá?
  • Nebezpečí nabíjení smartphonů pomocí jiných nabíječek (není výchozí)

6 věcí, kterým musíte věnovat pozornost, než si koupíte solární nabíječku

1. Povrchová plocha (Surface Area)

Zdroj fotografií: Foto: shopify

Absorpce slunečního záření, které se následně přemění na energii baterie, probíhá přes povrch solárního panelu (solární panel). Čím širší je povrch, tím více slunečního světla lze zachytit, takže tím větší je množství generované energie.

Solární nabíječky se prodávají v různých velikostech. Kdyby jen pro nabíjení smartphone, možná stačí solární nabíječka, jejíž plocha je jen o málo širší než mobilní telefon. Pokud ale plánujete vyrazit s notebookem na hory, potřebujete širší solární nabíječku.

2. Výkon (Watt)

Zdroj fotografií: Foto: blogspot

Plocha povrchu solární panel není jediná věc, která určuje, zda je nabíječka pro váš gadget dost dobrá nebo ne. Musíte také věnovat pozornost tomu, kolik wattů má produkt. Zapomeňte na panel, který má pouze 4-5 wattů, protože dokáže nabíjet pouze MP3 přehrávač nebo běžný mobilní telefon.

Pro smartphone nebo tablet si kupte ten minimálně 7 wattů. Pokud jej hodláte používat pro několik gadgetů najednou nebo pro notebook, hledejte panel, který má napájení minimálně 15 wattů.

Pokud uvažujete o koupi solární nabíječky pro HP s malým výkonem jen proto, že je cenově výhodnější, měli byste si v srdci připravit zásobu trpělivosti. Protože i když se stále dá použít k nabíjení, nabíječce bude obvykle trvat déle, než bude schopna plně nabít baterii gadgetu.

3. Výstupní proud (Ampéry)

Zdroj foto: Foto: easy acc

Proud výstup je tok elektřiny, která vychází z nabíječky do baterie gadgetu. Je to jako hadice na vodu. Čím větší je výstup, tím rychleji dokáže nabíječka naplnit kapacitu baterie. To ale neznamená, že si musíte pořídit solární nabíječku s proudem výstup co nejvíce.

Protože každý gadget má svůj vlastní maximální proudový vstup. Li výstup nabíječka je větší než vstupní zařízení, pak bude příchozí proud stále sledovat maximální velikost při vstupní zařízení.

Před nákupem solární nabíječky nejprve zkontrolujte množství vstupu na každém gadgetu, který budete používat. Velikost přizpůsobte aktuálnímu stavu výstup generované solární nabíječkou. Když výstup nabíječka je menší než vstupní gadget, takže čas nabíjení bude delší kvůli elektrickému proudu, který protéká, musí být kousek po kousku.

4. Baterie

Zdroj foto: Foto: Alibaba

Protože využívá sluneční světlo, nemůžete v noci vyrábět energii, protože slunce už nesvítí. Řešením je mnoho solárních nabíječek HP vybavených bateriemi vestavěný takže může ukládat záložní energii stejně jako power banka. Tento produkt je také často označován jako solární powerbanka. Pokud je tedy vaše mobilita v noci dostatečně vysoká, věnujte pozornost také funkci baterie vestavěný který se nabízí.

Na co je potřeba se nejvíce dívat, je kapacita (mAh). Zkontrolujte také kapacitu baterie každého gadgetu, který používáte, abyste spočítali, kolikrát lze tuto nabíječku použít, když je plně nabitá. Druhou starostí je typ baterie. V podstatě je tato úvaha víceméně stejná jako úvaha o výběru powerbanky.

5. Typy solárních panelů

Stejně jako baterie existují různé typy solárních panelů. Každý má své výhody a nevýhody. Zde je stručný popis několika typů solárních panelů, abyste mohli odhadnout, který z nich je pro vaše potřeby vhodnější:

CIGS

Zdroj fotografií: Foto: outdoorgearlab

Panely vyrobené z CIGS obvykle tenké a lehké, takže se zdá praktické na nošení všude. Díky flexibilnímu tvaru jej snadno rozložíte i na nerovný povrch. Cena je také nejlevnější, protože výrobní proces je levný.

Tento panel má také nejvyšší účinnost pro nabíjení s nízkým slunečním světlem, takže můžete stále nabíjení když je zatažené počasí. Bohužel tyto panely nejsou odolné a snadno se poškodí. Laminovaná plastová vrstva se po nějaké době snadno odlepí.

Monokrystalický

Zdroj fotografií: Foto: prepsos

Monokrystalický odolnější než CIGS. To může být vhodné pro ty z vás, kteří mají tendenci být neopatrní v péči o věci. Panely jsou však tlustší a těžší než CIGS. Tvar je tuhý, ale obvykle se instaluje v malých velikostech na plátno, aby mohl být použit flexibilněji. Za špatných světelných podmínek je práce tohoto panelu o něco méně efektivní než panelu CIGS.

Polykrystalický

Zdroj foto: Foto: Alibaba

Polykrystalický ve skutečnosti se příliš neliší od monokrystalického. Rozdíl je pouze v tomto typu použitého více než jednoho kovového krystalu. Je jednodušší a levnější na výrobu, takže prodejní cena solární nabíječky bývá dostupnější.

Jde jen o to, že křemík není čistý, takže účinnost tohoto panelu není tak dobrá jako u monokrystalického. Pro srovnání, účinnost monokrystalických panelů je 22 %, zatímco polykrystalických pouze 18 %. Tento údaj není obvykle příliš významný pro aplikace malého rozsahu, jako je např nabíjení mobilní telefony a podobně.

6. Záruka

Zdroj fotografií: Foto: Blogspot

Vyhněte se nákupu solárních nabíječek HP, které nemají vůbec žádnou záruku, zvláště pokud jsou levné. Může se jednat o falešný produkt, který se snadno poškodí nebo je nekvalitní. Záruční solární nabíječka HP může být známkou toho, že si výrobce troufá garantovat kvalitu produktu. I když je značka dobře známá a Posouzení I pozitivní, neměli byste kupovat, pokud produkt není doprovázen oficiální zárukou, protože se může jednat pouze o produkt KW nebo napodobeninu.

Toto je 6 věcí, které je třeba zvážit, než si koupíte solární nabíječku pro svůj smartphone nebo gadget. Nezapomeňte zanechat svůj názor ve sloupci komentářů!