počítačové tipy

jak přidat intel hd vram pro hraní těžkých her na PC/notebooku

To nám samozřejmě znemožňuje hrát hru. Jak tedy přidat Intel HD VRAM pro hraní náročných her na vašem PC nebo notebooku?

Intel HD je iGPU z produktů APU společnosti Intel. Poprvé představen v roce 2010, až dosud jeho vývoj stále pokračuje. Rychlý vývoj dokonce způsobil, že se vyvinul v Intel Iris.

Když už mluvíme o technologii Intel APU, maximální množství VRAM v této řadě APU samotné je pouze 128 MB. To nám samozřejmě znemožňuje hrát hru. Jak tedy přidat Intel HD VRAM pro hraní náročných her na vašem PC nebo notebooku? Podívejme se na diskuzi níže!

  • Tento levný procesor za 850 tisíc IDR je ekvivalentní Intel Core i5!
  • Únik! Toto je výkon nejnovějšího Intel Core i7 Kabylake
  • Skvělý! Nejnovější procesor AMD za 5 milionů Rp kompenzuje 23 milionů Rp od Intelu

Jak přidat Intel HD VRAM pro hraní těžkých her

Zdroj fotografií: Obrázek: Hexus

Současná VRAM na Intel HD je ve skutečnosti schopná až 64 GB. Je dokonce mnohem větší než Nvidia GTX Titan X Pascal s 12 GB. Než začneme diskutovat o tom, jak ji zvýšit, chce vám Jaka nejprve říci, jak tato Intel HD VRAM funguje.

Na rozdíl od VRAM na dGPU, Intel HD nebo APU nebo iGPU bude brát RAM z CPU používaného ke zpracování. Nebo se také může jmenovat Sdílená paměť. Takže velká VRAM na Intel HD bude mít velký vliv na množství RAM.

Metoda 1: Přidejte Intel HD VRAM

Zdroj fotografií: Obrázek: Pvladov

Když mluvíme o tom, jak přidat Intel HD VRAM, opravdu záleží na výrobci základní desky. Některé poskytují možnost nastavení velikosti VRAM v systému BIOS, některé ne.

Pokud výrobce podporuje Poté jednoduše vstoupíte do BIOSu a poté vyhledáte nabídku pro konfiguraci sdílené paměti. Upravte, jak chcete, pak máte hotovo. Pokud však není podpora, můžete se vzdát pouze automatického nastavení od výrobce.

Metoda 2: Přidejte Intel HD VRAM

Zdroj fotografií: Obrázek: Mac Slow

Dalším způsobem, jak přidat VRAM, je přidat RAM. Jak již řekl Jaka dříve, na systému APU bude množství VRAM záviset na množství RAM. Protože RAM je sdílená pro CPU a GPU.

Ale zase to není vždy možné. Záleží na výrobci základní desky. Jsou tací, kteří přidají RAM a pak se VRAM zvýší, někteří ne.

Závěr

Aby to bylo srozumitelné, Jaka zde uvádí klíčové body následovně.

  • Intel HD je iGPU APU společnosti Intel.
  • VRAM na Intel HD má velký vliv na množství RAM. Protože RAM se používá ke sdílení mezi CPU a GPU (Shared Memory).
  • Záleží na výrobci základní desky. Existují základní desky, které mohou upravit množství VRAM prostřednictvím systému BIOS, některé nikoli.
  • Záleží na výrobci základní desky. Přidáním paměti RAM můžete automaticky zvýšit VRAM. Ale někteří nejsou.
  • Pokud výrobce základní desky uzamkl hodnotu VRAM, můžete se pouze vzdát. Pokud nechcete riskovat trvalé poškození, pokud selže s úpravou BIOSu.
  • Je možné zvýšit Intel HD VRAM na všech typech PC/notebooků? Ne, záleží na výrobci základní desky.

Co když je VRAM příliš velká, takže se prostor RAM zmenšuje? Intel má technologii nazvanou Dynamic Video Memory Technology (DVMT). Kde s touto technologií můžete automaticky dynamicky upravovat sdílenou paměť podle potřeby.

Pokud je vaše VRAM dostatečná, můžete dokonce hrát hry GTA V pouze s procesorem za 800 tisíc Rp. Zde je video výkonu pro Intel G4560 a Intel HD 610 na GTA V Low @720p 30FPS.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Takže to jsou jen tipy od ApkVenue, jak přidat Intel HD VRAM. Co si o tom myslíte, pomohlo to? Zanechte svůj názor ve sloupci komentářů. Hodně štěstí!

Nezapomeňte si také přečíst související články Intel nebo jiné zajímavé příspěvky od Syn Andalas.

Bannery: GameSpot