Software

jak zamknout tajnou složku na android

Máte soubory, o kterých nechcete, aby o nich ostatní věděli? Zde je návod, jak zamknout složky na Androidu před nezodpovědnými lidmi?

Patříte k uživatelům Androidu, kteří často ukládají soubory přímo do zařízení? Je třeba přiznat, že telefon Android používá jako paměťové médium spíše než pomocí služby cloudové úložiště je to praktičtější a rychlejší.

Potřebujete vědět, zabezpečení dat na telefonech Android pomocí lockscreen nestačí, zvláště pokud jsou soubory, které ukládáte, důvěrné. Jak tedy zamknout složky na Androidu před nezodpovědnými lidmi?

Jednoduchým způsobem, který můžete udělat, je chránit data složky v telefonu Android pomocí hesla. Zde Jaka poskytuje snadný způsob, jak dát složku s hesly v systému Android.

  • Jak skrýt tajné soubory v kalkulačce
  • 5 snadných kroků k uložení webu ve formátu PDF do počítače

Jak zamknout složky na Androidu

  • Prvním krokem k uzamčení tajné složky v systému Android je instalace aplikace Zámek souborů.
  • Pokud jste ji nainstalovali, spusťte aplikaci Zámek souborů kde můžete vidět všechna data a složky v mobilu, který vypadá skoro jako aplikace Správce souborů.
  • Dalším krokem je najít soubor nebo složku, kterou chcete zamknout pomocí této aplikace. Chcete-li jej zamknout, klikněte na složku, která obsahuje soubory stiskněte tlačítko ve tvaru klíče který je napravo od každého data nebo složky.
  • Zadejte prosím těžko zjistitelné heslo jiné, ale můžete si je snadno zapamatovat. Nezapomeňte znovu potvrdit heslo, které jste vytvořili, a poté klikněte na tlačítko zámek.
  • Hotovo, nyní jste zadali heslo pro složku v systému Android. Chcete-li otevřít datovou složku, kterou jste zamkli, vyhledejte soubor ve složce s červený popisovač, pak vstup vrátit heslo, které jste vytvořili dříve.

Takže takhle jednoduše zamknout složky na Androidu. Nezapomeňte se podělit o své zkušenosti ve sloupci komentářů!